skenované PDF texty
Thread poster: Alžběta Amien
Alžběta Amien
Alžběta Amien  Identity Verified
France
Local time: 04:18
Member (2012)
French to Czech
+ ...
Mar 8, 2013

Dobrý den,

jelikož se mi čím dál tím častěji stává, že mám zakázky s oskenovanými soubory PDF, které samozřejmě cat tools neberou, ráda bych se zeptala, jakou metodu na to máte vy?

Zatím jsem vyzkoušela abbyy ve zkušební verzi, ale moc mě nepřesvědčil, soubor jsem i tak musela upravovat ve Wordu a hlavně je cenově docela náročný.

Kdo má nějaká lepší řešení?

Předem děkuji za reakce, a hezký den vám všem!


 
EvaVer (X)
EvaVer (X)  Identity Verified
Local time: 04:18
Czech to French
+ ...
Jde to Mar 8, 2013

Já tedy používám WF jen když to zákazník výslovně požaduje nebo je pro to text zvlášť vhodný (třeba mám několik textů, kde se věty opakují), takže většinou pdf tisknu. Ale některé pdf to bere - když jde z pdf kopírovat text, vezme to i WF (u jiných CAT nevím). Pokud je to "špatný" pdf soubor, osvědčilo se mi vytisknout ho a oskenovat znovu - vezme to WF a také z toho lze vykopírovat případné obrázky a loga, pokud to zákazník požaduje a nechci WF použít.

 
petr jaeger
petr jaeger
Local time: 04:18
zkusila jste acrobat PRO? Mar 9, 2013

http://blogs.adobe.com/acrobat/acrobat_ocr_make_your_scanned/

plna verze obsahuje OCR reader, ale nejvetsi problem samozrejme je dostat ten text do wordu, zvlast pokud to PDF obsahuje nejake obrazky, ze kterech se potom taky stane text (nekdy se to deje)


 
Marek Buchtel
Marek Buchtel  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 04:18
Member (2005)
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
Online OCR Mar 18, 2013

Dobrý den,

hodně jsem používal ABBYY, ale je poměrně drahý a případů, kdy mám k překladu opravdu naskenovaný text (jako obrázek - buď samostatně, nebo v PDF), je už hodně málo, takže jsem ho nekupoval.
Používám Online OCR. Dává poměrně slušné výsledky a cena je přijatelná (pár centů za stránku).

Marek


 
Alžběta Amien
Alžběta Amien  Identity Verified
France
Local time: 04:18
Member (2012)
French to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Poděkování za rady Mar 30, 2013

Po strašně dlouhé době Vám děkuji za příspěvky!

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


skenované PDF texty






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »