Fio banka - nižší ceny a lepší možnosti zahraničních plateb
Thread poster: Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:09
Member (2008)
English to Czech
SITE LOCALIZER
Feb 15, 2011

http://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/tiskove-zpravy/89569-fio-banka-zlevnuje-zahranicni-platebni-styk

Zatímco dříve byly levné příchozí platby v EUR (1 euro) omezeny na systém Target2, nově jsou za 1 euro všechny příchozí platby v EUR bez ohledu na systém.
Dále jsou nově příchozí platby v USD a
... See more
http://www.fio.cz/spolecnost-fio/media/tiskove-zpravy/89569-fio-banka-zlevnuje-zahranicni-platebni-styk

Zatímco dříve byly levné příchozí platby v EUR (1 euro) omezeny na systém Target2, nově jsou za 1 euro všechny příchozí platby v EUR bez ohledu na systém.
Dále jsou nově příchozí platby v USD a GBP za 100 Kč.
A nakonec nově kromě EUR a USD účtů nabízejí i např. právě účet v GBP.
Collapse


 
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:09
Member (2008)
English to Czech
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
další zajímavá nabídka Apr 29, 2011

Toto sice není o Fiu, ale než zakládat další téma...

Spořitelní družstvo Citfin nabízí:
- příchozí europlatby zdarma
- první tři odchozí europlatby v měsíci zdarma
- vedení až 14 měnových podúčt
... See more
Toto sice není o Fiu, ale než zakládat další téma...

Spořitelní družstvo Citfin nabízí:
- příchozí europlatby zdarma
- první tři odchozí europlatby v měsíci zdarma
- vedení až 14 měnových podúčtů zdarma

http://bankovnictvi-ucet.citfin.cz/cz/produkty/firemni-ucet.html
http://bankovnictvi-ucet.citfin.cz/cz/produkty/firemni-ucet/sazebnik.html
Collapse


 
Post removed: This post was hidden by a moderator or staff member for the following reason: User's request - http://www.proz.com/ticket/260291
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI
Tomas Mosler, DipTrans IoLET MCIL MITI  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 07:09
Member (2008)
English to Czech
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
výhledově další měny u Fia Mar 19, 2014

"S ohledem na trvale rostoucí zájem o služby v mezinárodním platebním styku se Fio banka, a.s. rozhodla postupně rozšířit okruh podporovaných měn o další, které z hlediska četnosti platebního styku klientů s příslušnými zeměmi vyhodnotila jako významné. Jedná se o australský dolar (AUD), kanadský dolar (CAD), dánskou korunu (DKK), chorvatskou kunu (HRK), japonský jen (JPY), norskou korunu (NOK), ruský rubl (RUB), švédskou korunu (SEK) a švýcarský frank (CHF), ... See more
"S ohledem na trvale rostoucí zájem o služby v mezinárodním platebním styku se Fio banka, a.s. rozhodla postupně rozšířit okruh podporovaných měn o další, které z hlediska četnosti platebního styku klientů s příslušnými zeměmi vyhodnotila jako významné. Jedná se o australský dolar (AUD), kanadský dolar (CAD), dánskou korunu (DKK), chorvatskou kunu (HRK), japonský jen (JPY), norskou korunu (NOK), ruský rubl (RUB), švédskou korunu (SEK) a švýcarský frank (CHF), které tak významně rozšíří stávající nabídku cizích měn sestávající z eura (EUR), US dolaru (USD), britské libry (GBP), polského zlotého (PLN) a maďarského forintu (HUF). [...] Předem si však dovolujeme upozornit na skutečnost, že tímto vyhlášením ceníku Fio banka, a.s. pouze deklaruje záměr službu poskytovat, přičemž v okamžiku vyhlášení nebude k dispozici plná dostupnost všech jejích dílčích součástí. Tyto jednotlivé dílčí součásti služby budou zaváděny postupně tak, jak k nim bude zabezpečena nezbytná dostatečně spolehlivá technická podpora ze strany třetích subjektů."Collapse


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 07:09
English to Czech
Upozornění na ukončení platnosti karet ČSOB Jul 3, 2014

Platba do zahraničí je také zahraniční platba.

V červnu jsem se pokusil prodloužit si členství na ProZ.com o jeden rok. Zaregistroval jsem se, vybral jsem platbu kartou a udělal dva neúspěné pokusy zaplatit kartou VISA. Dnes jsem dostal z Fio banky email.

"Vážený kliente,

dovolujeme si obrátit se na Vás jako na majitele účtu, resp. oprávněného zástupce majitele účtu, k němuž existuje aktivní platební karta vydaná Českoslovens
... See more
Platba do zahraničí je také zahraniční platba.

V červnu jsem se pokusil prodloužit si členství na ProZ.com o jeden rok. Zaregistroval jsem se, vybral jsem platbu kartou a udělal dva neúspěné pokusy zaplatit kartou VISA. Dnes jsem dostal z Fio banky email.

"Vážený kliente,

dovolujeme si obrátit se na Vás jako na majitele účtu, resp. oprávněného zástupce majitele účtu, k němuž existuje aktivní platební karta vydaná Československou obchodní bankou, a.s. (dále jen ČSOB). Tímto Vás chceme informovat, že Fio banka, a.s. (dále jen Banka) v rámci zkvalitňování svých služeb dokončuje proces výměny všech platebních karet, jejichž vydavatelem byla pro Fio banku a.s. právě ČSOB, za vlastní platební karty Banky... + dalších pět odstavců"

Po neúspěšných pokusech zaplatit kartou jsem změnil platební medodu na platbu z bankovního účtu.
ProZ uvedlo na faktuře BIC/IBAN: CHASUS33, celkem 8 znaků. Fio požadovala 11 znaků, tj. pozici 9 až 11.

Za pár dnů na to, mi placené členství vypršelo. Nyní si požádám o MasterCard místo dosavadní VISA.

Milan
Collapse


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 07:09
English to Czech
Platba bankovním převodem a platební karta Jul 15, 2014

Milan Condak wrote:

a) BIC/IBAN: celkem 8 znaků. Fio požadovala 11 znaků, tj. pozici 9 až 11.

b) Nyní si požádám o MasterCard místo dosavadní VISA.


Navštívil jsem ostravskou pobočku Fio banky. Snad informace někomu pomohou.

a) dozvěděl jsem se, že jsem měl doplnit XXX, tím by bylo vyplněno 11 znaků a platba by prošla;

b) požádal jsem o FIO VISA CLASSIC. (Fio VISA místo ČSOB VISA.)

Milan


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Fio banka - nižší ceny a lepší možnosti zahraničních plateb






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »