Off topic: Μπαίνοντας στο Quartier latin...
Thread poster: Maria Karra
Maria Karra
Maria Karra  Identity Verified
United States
Local time: 06:10
Member (2000)
Greek to English
+ ...
Apr 12, 2005

Πείτε με λαίμαργη, πείτε με λιχούδα, πάντως με το που έφτασα στο Quartier Latin το μάτι μου έπεσε εδώ:


Θα μου πείτε, καλά, τίποτα πιο "γαλλικό" δεν μπορούσες να μας στείλεις; Είπαμε, είμαι λιχούδα, αυτή τη φωτογραφία τράβηξα απ'όλο το quartier latin

Καλημέρα σε όλους.
Μαρία

[Edited at 2005-04-12 01:30]


 
Vicky Papaprodromou
Vicky Papaprodromou  Identity Verified
Greece
Local time: 13:10
Member (2004)
English to Greek
+ ...
Μπαίνοντας στο Quartier latin... Apr 12, 2005

Τουλάχιστον, είναι καλός ο γύρος;;;;

Καλημέρα, Μαράκι. Εντυπωσιακή φωτογραφία!!!


 
Maria Karra
Maria Karra  Identity Verified
United States
Local time: 06:10
Member (2000)
Greek to English
+ ...
TOPIC STARTER
γύρος Apr 12, 2005

Vicky Papaprodromou wrote:

Τουλάχιστον, είναι καλός ο γύρος;;;;


Όχι! Καμία σχέση με το δικό μας. Αλλά όταν είσαι παμφάγο δεν έχει σημασία. Καλό γύρο έξω από την Ελλάδα έχω φάει μόνο σ'ένα γυράδικο στις Βρυξέλλες, σ'ένα στενό δίπλα στη Grand'Place (νομίζω λεγόταν Μύκονος). Πουθενά αλλού. Γενικά δε βρίσκω ποτέ καλό ελληνικό φαΐ έξω, γι'αυτό και όποτε έρχομαι Ελλάδα πλακώνω τους γύρους, τα χταποδάκια, τα καλαμαράκια και ...τα goody's.

Αυτά περί φαγητού. Σταματάω εδώ για ευνόητους λόγους.

Μαρία


 
Abba Storgen (X)
Abba Storgen (X)
United States
Local time: 05:10
Greek to English
+ ...
Classic Apr 16, 2005

Αυτές είναι βέβαια κλασσικές φωτογραφίες (χωρίς καμία ειρωνεία, ή άλλη αρνητική διάθεση). Έχει κι εδώ βέβαια και θα κάνω posting σε καμιά δυο βδομάδες (μόλις γυρίσω πίσω) το περίφημο "The Mad Greek". Είναι ένα εστιατόριο στη μέση της ερήμου της διαδρομής Λος Άντζελες - Λας Βέγκας. Όταν ο... See more
Αυτές είναι βέβαια κλασσικές φωτογραφίες (χωρίς καμία ειρωνεία, ή άλλη αρνητική διάθεση). Έχει κι εδώ βέβαια και θα κάνω posting σε καμιά δυο βδομάδες (μόλις γυρίσω πίσω) το περίφημο "The Mad Greek". Είναι ένα εστιατόριο στη μέση της ερήμου της διαδρομής Λος Άντζελες - Λας Βέγκας. Όταν οδήγησα αυτή τη διαδρομή το 1996, είδα, στη μέση του πουθενά, το εστιατόριο Mad Greek. Θα στείλω φωτογραφίες του, μέσα κι έξω. Το μέσα είναι απερίγραπτο βέβαια...

Καλή δουλειά, μπράβο. Όχι μόνο βγάζει γέλιο, αλλά παραμένει και κλασσική.

Λευτέρης
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Μπαίνοντας στο Quartier latin...






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »