Levné zahraniční platby prostřednictvím PayPay
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 15:44
English to Czech
Apr 7, 2006

Ano, čtete dobře: ne Pal, ale Pay.

Školím zájemce o zakoupení licence Wordfastu. Proškolený zájemce si může koupit licenci místo za 90€ pouze za 60€.
Absolvent školení dostává ode mne zdarma CD-ROM. Občas mne kontaktovali překladatelé, že mají zájem pouze o CD-ROM, že se nechtějí zúčastnit školení osobně. Někteří z nich byli se Slovenska. Před vstupem od EU to vypadalo takto:

Za CD-ROM mi zaplatili 598 CZK a bankovní poplatky
... See more
Ano, čtete dobře: ne Pal, ale Pay.

Školím zájemce o zakoupení licence Wordfastu. Proškolený zájemce si může koupit licenci místo za 90€ pouze za 60€.
Absolvent školení dostává ode mne zdarma CD-ROM. Občas mne kontaktovali překladatelé, že mají zájem pouze o CD-ROM, že se nechtějí zúčastnit školení osobně. Někteří z nich byli se Slovenska. Před vstupem od EU to vypadalo takto:

Za CD-ROM mi zaplatili 598 CZK a bankovní poplatky: paušál za zahraniční platbu + % poplatek z převáděné částky + mezibankovní převod v ČR = přibližně 500 CZK. Bankovní poplatky byly téměř stejně vysoké jako jako cena CD-ROMu.

Jeden ze slovenských překladatelů se mne v roce 2003 zeptal, jestli mi může poslat peníze na můj účet v eBance prostřednictvím PayPay. Odpověděl jsem mu, že PayPal nemám a převod není možný. Sdělil mi, že se mýlím a ať se podívám na webové stránky www.paypay.sk. Obě služby mají podobný název. Nyní mají webovou adresu ještě podobnější

http://www.paypay.com.

Jazykové rozhraní: anglicky nebo slovensky
Provozuje: WorldClearing (slovensko-britská společnost, nyní Seychelly)
Princip:
plátce si musí otevřít účet na PayPay (trvá asi 3 minuty) a poslat na něj peníze. Z webového rozhraní potom může zaplatit jinému majiteli PayPay účtu, nebo majiteli bankovního účtu.

Pro přijímání plateb stačí mít bankovní účet a nemusíte mít otevřený účet u PayPay. Další možností jsou platby
prostřednictvím mobilních operátorů. (Podle mého názoru obdoba T-Zones, který kdysi nastartoval T-Mobile.)

Státy a měny, na které je provedena konverze přijatých peněz (dále ponecháván ve slovenštině) :

Česká republika (CZK),Maďarsko (HUF), Slovensko (SKK), USA (USD)

EUR:
Belgicko, Cyprus,Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Malta,
Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Veľká Británia.

Ostatné krajiny* všetky v rôznych menách

Obchodní slogany (ze stránky novinky):

Na bankový účet do ktorejkoľvek krajiny EÚ za cca 6 SKK a do 48 hodín.
PPD - PayPay na Vašu pracovnú plochu.
Platby bankovým účtom (USA)
PayPay rozbehol platby cez mobilné telefóny v USA.
Platby na bankové účty v USA cez PayPay
Platby cez mobilné telefóny v 6 európskych krajinách: do Rakúska, Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Talianska a Slovenska
--
Ať žijí levné "mezibankovní" převody prostřednictví internetu a SMS sítí.
--
Milan
PS: nejsem akcionář, jenom uživatel
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Levné zahraniční platby prostřednictvím PayPay






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »