Off topic: Překladač LINDAT
Téma indítója: Milan Condak

Milan Condak  Identity Verified
Local time: 19:35
angol - cseh
Sep 21, 2020

Dnes ve zprávách ČT byla reportáž o překladači LINDAT, autor modelů encs CUBBITT, Martin Popel, stručně odpověděl na několik otázek.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3189228-ceska-umela-inteligence-preklada-presneji-nez-lidsti-tlumocnici-vyvinuli-ji-na

Úryvek: "Jako významn
... See more
Dnes ve zprávách ČT byla reportáž o překladači LINDAT, autor modelů encs CUBBITT, Martin Popel, stručně odpověděl na několik otázek.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3189228-ceska-umela-inteligence-preklada-presneji-nez-lidsti-tlumocnici-vyvinuli-ji-na

Úryvek: "Jako významný úspěch se jeví výsledek experimentu, který pro překladový směr angličtina-čeština realizovali na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy ve spolupráci s vědci z Univerzity v Oxfordu (oba též absolventi MFF UK) a z týmu Google Brain. Autoři natrénovali neuronovou síť na česko-anglickém paralelním korpusu, což je kolekce autentických anglických textů a jejich protějšků přeložených do češtiny o celkové velikosti 58 milionů párů vět.

Výsledný překladač nazvaný CUBBITT autoři použili k převedení vzorku anglických novinových textů. Tentýž vzorek byl nezávisle přeložen profesionálními překladateli z odborné agentury. Kvalita výsledných automatických i ručních překladů byla následně hodnocena 15 rodilými mluvčími češtiny, kteří měli posoudit přesnost a plynulost. Hodnocení bylo slepé, tedy hodnotitelé neměli informaci o tom, kdo věty z jednoho jazyka do druhého převáděl."
--
Záběry v ČTV ukazovaly výkonější počítače než jsem doposud předpokládal.
--
Adresa webu pro veřejnost:

http://lindat.mff.cuni.cz/services/translation/

Jazyky: CS, EN, DE, FR, HI a RU.

Ani kvalitu, ani výkon jsem osobně netestoval. Web není určen pro profesionální překladatele. Někdy asi může pomoci s terminologií.

Milan
Collapse


 


Ehhez a fórumhoz nincs külön moderátor kijelölve.
Ha a webhely szabályainak megsértését kívánja jelenteni, vagy segítségre van szüksége, lépjen kapcsolatba a webhely munkatársaival ».


Překladač LINDAT

Advanced search


Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Terminológiai keresés
  • Munkák
  • Fórumok
  • Multiple search