Diktování: korektury a překlady
Téma indítója: Milan Condak

Milan Condak  Identity Verified
Local time: 08:18
angol - cseh
Apr 21, 2020

Protože lenivost je matkou pokroku a kdo si hraje nezlobí, tak místo čtení, psaní a počítání chceme dělat jiné aktivity pohodlněji a rychleji.

Komeční firmy dělají SW a služby pro jazyky s velkým počtem uživatelů. Evropská unie financuje a koordinuje vývoj jazykových nástrojů a služeb. První je eTranslation. Služba kvalitně překládá to, co už bylo hodněkrát přeloženo. Když překládá nové téma, kvalita je nízká. V plánu má i převod ře
... See more
Protože lenivost je matkou pokroku a kdo si hraje nezlobí, tak místo čtení, psaní a počítání chceme dělat jiné aktivity pohodlněji a rychleji.

Komeční firmy dělají SW a služby pro jazyky s velkým počtem uživatelů. Evropská unie financuje a koordinuje vývoj jazykových nástrojů a služeb. První je eTranslation. Služba kvalitně překládá to, co už bylo hodněkrát přeloženo. Když překládá nové téma, kvalita je nízká. V plánu má i převod řeči na text.

Mohou analfabeti překládat? Formou hry ano. Kdo neumí psát, nemůže zapsat název souboru pro jeho uložení.
Když název nadiktuje a uloží, musí si název pamatovat, aby jej příště našel, protože číst neumí. Umí pouze vyhledávat hlasem.
Diktovat překlad souvislého textu místo jeho napsání je snadné. Doplňovat a opravovat jednotlivá slova je pohodlnější ručně s použitím příslušných nástrojů.

Příjemnou zábavu.

http://www.condak.cz/nove/2020-04/19/cs/00.html

Diktování: korektury a překlady

Diktování česky

01 Naslouchat, diktovat, prohlížet
02 Software na CD-ROMu
03 Microsoft
04 Překladatelé mají o diktování zájem
05 Jak překládají analfabeti
06 MegaWord versus Google Dictate
07 Oprava pravopisných chyb diktováním
08 I vzdělaní chtějí slyšet řeč

Milan
Collapse


 


Ehhez a fórumhoz nincs külön moderátor kijelölve.
Ha a webhely szabályainak megsértését kívánja jelenteni, vagy segítségre van szüksége, lépjen kapcsolatba a webhely munkatársaival ».


Diktování: korektury a překlady

Advanced search


Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
SDL MultiTerm 2021
One central location to store and manage multilingual terminology.

By providing access to all those involved in applying terminology (such as engineers, marketers, translators, and terminologists), our terminology management solution ensures consistent and high-quality content from source through to translation.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Terminológiai keresés
  • Munkák
  • Fórumok
  • Multiple search