Worfast, problém s extrahováním dokumentu pro alignment
Thread poster: Markéta Marešová
Markéta Marešová
Markéta Marešová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 13:46
English to Czech
+ ...
Jun 21, 2008

Dobrý den,

mohl by mi někdo poradit s následujícím problémem? Začala jsem nově používat Wordfast společně s PlusTools (nejnovější verze) a vcelku se mi daří, problém ale mám v případě, kdy chci vytvořit TM z již dříve přeložených dokumentů pomocí "align". Postupuji přesně podle návodu, ale zaseknu se už ve chvíli, kdy chci zdrojový nebo cílový text extrahovat. Bez ohledu na délku dokumentu (zkoušela jsem mnoho různých) se mi vždy extrahuje
... See more
Dobrý den,

mohl by mi někdo poradit s následujícím problémem? Začala jsem nově používat Wordfast společně s PlusTools (nejnovější verze) a vcelku se mi daří, problém ale mám v případě, kdy chci vytvořit TM z již dříve přeložených dokumentů pomocí "align". Postupuji přesně podle návodu, ale zaseknu se už ve chvíli, kdy chci zdrojový nebo cílový text extrahovat. Bez ohledu na délku dokumentu (zkoušela jsem mnoho různých) se mi vždy extrahuje pouze prvních 16 segmentů (něco přes jednu stranu). Takže pokračovat s "align" nemá moc smysl, když dokument čítá třeba 20 stran. Ta číslovka 16 mi už přijde jako zakletá.

Budu moc vděčná za jakokoli radu

Předem děkuji

Markéta
Collapse


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 13:46
English to Czech
Extrakce segmentů má smysl pouze se seznamem zkratek Jun 22, 2008

MarketaM wrote:

Dobrý den,
Postupuji přesně podle návodu, ale zaseknu se už ve chvíli, kdy chci zdrojový nebo cílový text extrahovat.



+Align je možno vytvořit i bez extrace segmentů; segmenty budou vytvořeny podle standardních oddělovačů konce segmentů/vět.
Pokud máme seznam zkratek pro zdrojové jazyky, vybereme si INI s jedním a potom s druhým jazykem. Když neděláme extrakci segmentů, doladíme přiřazení pomocí menu +Align: Merge, Split, Insert, Delete.

Milan


 
Jaroslav Suchánek
Jaroslav Suchánek  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 13:46
English to Czech
WF CZ Jun 23, 2008

Markéto, přihlaste se specializované skupiny http://tech.groups.yahoo.com/group/Wordfast_CZ/, tam se vás jistě nějdo ujme. HTH

 
Markéta Marešová
Markéta Marešová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 13:46
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Problém vyřešen Jun 23, 2008

Děkuji za podněty a rady. Alignment funguje! Bingo!

S pozdravem

Markéta


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Worfast, problém s extrahováním dokumentu pro alignment






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »