Pages in topic:   < [1 2 3]
In-House Çevirmen
Thread poster: Tuncay Kurt
Baran Keki
Baran Keki  Identity Verified
Türkiye
Local time: 11:41
Member
English to Turkish
in-house = kadrolu tercüme bürosu çevirmeni Sep 23, 2017

MatmazelFigen wrote:

Merhabalar,

Okuduğum halde kafam yine de biraz karıştı. In-House çevirmenin tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Emin olmak için tekrardan aynı soruları soruyorsam kusura bakmayın ama net bilgiye ihtiyacım var. In-House çevirmen şirket içi mi oluyor yoksa evden mi çalışıyor? Serbest çalışmak istemiyorum. Sosyal güvencelerden ve otomatik vergi kesintilerinden faydalanabilmek için kadrolu çalışmak isterim. Bu nedenle, kadrolu olmak gerekiyor. Ama şirket içinde çalışmaktan vazgeçtim... Kadrolu olduğu halde evden çalışabilen çevirmenler var mı? Buna mı In-House diyoruz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

in-house translator Türkiye'de tercüme bürosunda SSK lı sabit maaşlı 9-6 mesai yapan tercüman demek, serbest tercümanın tam karşıtı yani. Günde senden 20bin karakter çevirmeni (3500 küsur kelime) beklerler. Genellikle noterliklerin sağında solunda konumlanmış olur bu tercüme büroları... Avrupa'da da muadilleri vardı muhakkak

FigenM
FigenM
France
Local time: 09:41
Turkish to French
+ ...
Fransızca <> Türkçe kadrolu çevirmen maaşı. Sep 25, 2017

Yanıt için çok teşekkür ederim Baran bey.

Peki, Fransızca Türkçe kadrolu çevirmenlerin pratikte ne kadar maaş aldığını biliyor musunuz? Ya da bilen arkadaşlarımız var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Pages in topic:   < [1 2 3]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

In-House Çevirmen

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »