Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >
Skrill deneyimleriniz
Thread poster: Mustafa C. KATI
İsmail Günay
İsmail Günay
Türkiye
skrill den banka hesabına para alımı May 22, 2019

merhaba,

skrill den Türkiye banka hesabıma para almaya çalışıyorum. fakat eklemeye çalıştığım 2 bankayı (akbank ve kuveyt Türk) "BANK NOT SUPPORTED" mesajı verip eklemiyor.

Skrill in Türkiyede desteklediği BANKAlar hangileri. bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler.

İsmail Günay
İsmail Günay
Türkiye
skrill cevabı May 22, 2019

Aşağıdaki 3 banka kesin olmuyor. son zamanda bi bankaya ödeme alan varmı? bende oradan hesap açtırayım.

skrill den gelen cevap :
----------------------------------------------------
Merhaba,

Skrill Yardım Ekibi ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Skrill hesabından, Kuveyt Türk, Akbank ve Finansbank dışında diğer bankalara para çekilebilir.

Ancak, yine de, bankaların bizi haberdar etmeden Skrill öd
... See more
Aşağıdaki 3 banka kesin olmuyor. son zamanda bi bankaya ödeme alan varmı? bende oradan hesap açtırayım.

skrill den gelen cevap :
----------------------------------------------------
Merhaba,

Skrill Yardım Ekibi ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Skrill hesabından, Kuveyt Türk, Akbank ve Finansbank dışında diğer bankalara para çekilebilir.

Ancak, yine de, bankaların bizi haberdar etmeden Skrill ödemeleri kabul etmeme kararı alabilirler. Bundan dolayı kesin bilgi için bankanıza başvurabilirsiniz.

Ayrıca, Skrill hesabınızdaki paranızı, Türkiye dışında bulunan başka Skrill kullanıcılarına da gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Skrill Yardım Ekibi
Collapse

Oytun Özcan
Oytun Özcan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 23:52
English to Turkish
+ ...
- May 23, 2019

CepteTeb sorunsuz şekilde ödeme alıyor.

Haluk Erkan

Omer Dasbilek
Omer Dasbilek  Identity Verified
Türkiye
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
Ekstra kesinti yapıyorlar May 26, 2019

Ben de şimdiye kadar 3,4 yıldır sorunsuz olarak Kuveyt Türk üzerinden alabiliyordum ancak bu hesabın geçenlerde desteklenmediği mesajı geldi. Dolayısıyla Ziraat Bankası kullanmaya başladım. Fakat son iki para çekimimde 5.50 EUR standart kesintilerinin haricinde yaklaşık 30-35 EUR kesinti olmaya başladı.
Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Aynısı benim de başıma geldi May 28, 2019

Halk Bankasına gelen 70 euronun 40 eurosunu kesmişler. Cevap da vermiyorlar. Skrill ile çalışmayı bıraktım. Müşteriden toplu ödeme almak veya western union u kullanmak daha akıllıca.

Eskiden wester union ödemeleri için bankaya veya posta şubesine gitmek gerekiyordu. Finansbank'ın cep şubesi ile sadece mtcn numarası ile hesabınıza geçiyor. Komisyon oranı çok düşük. Aklınızda olsun ve tabi geçmiş olsun. Benim gibi sizin de paranızı iç etmişler. afdaf
... See more
Halk Bankasına gelen 70 euronun 40 eurosunu kesmişler. Cevap da vermiyorlar. Skrill ile çalışmayı bıraktım. Müşteriden toplu ödeme almak veya western union u kullanmak daha akıllıca.

Eskiden wester union ödemeleri için bankaya veya posta şubesine gitmek gerekiyordu. Finansbank'ın cep şubesi ile sadece mtcn numarası ile hesabınıza geçiyor. Komisyon oranı çok düşük. Aklınızda olsun ve tabi geçmiş olsun. Benim gibi sizin de paranızı iç etmişler. afdafdfhfahdfdfdklişlerueecmd

Omer Dasbilek wrote:

Ben de şimdiye kadar 3,4 yıldır sorunsuz olarak Kuveyt Türk üzerinden alabiliyordum ancak bu hesabın geçenlerde desteklenmediği mesajı geldi. Dolayısıyla Ziraat Bankası kullanmaya başladım. Fakat son iki para çekimimde 5.50 EUR standart kesintilerinin haricinde yaklaşık 30-35 EUR kesinti olmaya başladı.
Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
Collapse

Omer Dasbilek
Omer Dasbilek  Identity Verified
Türkiye
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
Western Union veya TransferWise May 29, 2019

Size de geçmiş olsun. Anlaşılan bunlar da azıttı. Bu olayların ardından (2 kere başıma geldi) büyük oranda ödemelerimi artık Skrill üzerinden almamaya başladım. Hatta müşterilerim de TransferWise (tavsiye ederim) üzerinden göndersek nasıl olur demeye başladılar (sanırım onlar yönünde de benzer bir durum söz konusu).

Evet, Western Union'la gelen ödemeleri ben de İşcep uygulaması üzerinden hiçbir yere gitmeden hiçbir zahmete katlanmadan alıyorum.

Ali Aydın
Ali Aydın
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Skrill'den hangi bankaya para göndermek lazım? May 29, 2019

Arkadaşlar, Skrill'den birkaç hafta önce Yapı Kredi euro hesabıma 700 euro para çektim. Tam 91 euro kesinti yaptılar. Skrill'e görüştüm. Paranın büyük kısmı, aracı bankaya gitmiş. Yaptığım incelemelere göre, bankalar, skrill'den para çekiminde farklı aracı bankalar kullanıyorlar ve her biri farklı komisyon alıyor.

Skrill'den son dönemde para çeken herkes bankasının kesintisini söylerse, Skrill'den para çekiminde toplamda en az kesinti yapan bankay�
... See more
Arkadaşlar, Skrill'den birkaç hafta önce Yapı Kredi euro hesabıma 700 euro para çektim. Tam 91 euro kesinti yaptılar. Skrill'e görüştüm. Paranın büyük kısmı, aracı bankaya gitmiş. Yaptığım incelemelere göre, bankalar, skrill'den para çekiminde farklı aracı bankalar kullanıyorlar ve her biri farklı komisyon alıyor.

Skrill'den son dönemde para çeken herkes bankasının kesintisini söylerse, Skrill'den para çekiminde toplamda en az kesinti yapan bankayı bulabiliriz. Duyduğunuz başkalarının kesintilerini de söyleyebilirsiniz. Böylece boş yere yolunmayız, en az kesinti yapan bankalarla çalışabiliriz. Bu bilgi, Türkiye'deki tüm Skrill kullanıcıları için büyük bir hizmet olacaktır... Ben kendiminkini ve duyduklarımınkini yazarak başlıyorum; bu mesaja reply yaparak, ekleme yapın lütfen...

Kuveytturk, Akbank, Finansbank, Enpara Skrill'den gönderimleri kabul etmiyor...
Yapı Kredi euro hesabına, 700euro, 91 euro toplam kesinti...
İşbankası 50 euro toplam kesinti...
İşbankası 35 euro toplam kesinti...
Ziraat bankası 40 euro toplam kesinti...
Ziraat bankası 27 euro toplam kesinti...
Halkbank 40 euro toplam kesinti...
Türkiye Finans 32 euro kesinti...
Vakıfbank 28 euro toplam kesinti...
Collapse

Ömer Boyno

Ali Aydın
Ali Aydın
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Skrill çekimleri için en az kesinti CEPTETEB'de oluyor Jun 12, 2019

Arkadaşlar, skrillden bir önceki çekimimi yapı krediden yapmıştım, 90 euro kesinti olmuştu. Ceptetebte hesabı açıp yeni çekim yaptım, skrill kesintisi de dahil toplam kesinti 20 euro oldu. Benim yaptığım araştırmalara göre, en az kesinti ceptetebden oluyor, en fazl kesinti de yapı kredi'den...

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Skrill hakkında Jun 12, 2019

Skrill'de avantajlı kullanmanızın yolları şöyle
1- Skrill hesabınızın para birimi kesinlikle EURO olmak zorunda. TL ise size gelen para o günkü kurdan EURO'ya dönüştürülür. Sonra "Para Çek" dediğinizde o TL paranızla EURO satın alınır ve size gönderilir. Bu basit al sat işlemi bile en az %20-%25 kaybettirir size. Alış satış kurları hep farklıdır.

2- Paranızı çekerken CepteTEB veya TEB'e çekin. CepteTEB'de muhabir bankalar devreye girmiyor. B
... See more
Skrill'de avantajlı kullanmanızın yolları şöyle
1- Skrill hesabınızın para birimi kesinlikle EURO olmak zorunda. TL ise size gelen para o günkü kurdan EURO'ya dönüştürülür. Sonra "Para Çek" dediğinizde o TL paranızla EURO satın alınır ve size gönderilir. Bu basit al sat işlemi bile en az %20-%25 kaybettirir size. Alış satış kurları hep farklıdır.

2- Paranızı çekerken CepteTEB veya TEB'e çekin. CepteTEB'de muhabir bankalar devreye girmiyor. Bundan kesinlikle eminim. Ancak diğer bankalarda bazen muhabir bankalar devreye giriyor. Bu muhabir banka olayını ne tetikliyor bilmiyorum. Paranız muhabir bankaya geçtiği anda kesilir. O banka ne kadar hizmet ücreti alıyorsa o kadar kesilir.

Bu iki noktayı iyi ayarlarsanız, Skrill'de hiç kaybınız olmaz.

Skrill başka para birimleriyle çalışmaz.
Sadece EURO ile çalışır.

Size hesabınız için başka para birimleri seçenekleri göstermesine bakmayın.
Bu kar amaçlıdır.
Çünkü EURO'dan başka bir para birimi seçerseniz hesabınız için, bu Skrill'in sizden her para transferinde iki kere para kazanması anlamına gelir (1-paranın ilk geldiği anda sizin döviz cinsine bozulurken, 2-siz parayı çekmeye karar verdiğinizde euro satın alırken)

Siz ayrıca seçmezseniz, Skrill size hesap açarken hesap para biriminizi otomatik olarak TL seçebilir.
Başta kendiniz EURO seçin hesap para biriminizi.

Herkese Saygılar,

M. Ali

[Edited at 2019-06-12 20:19 GMT]
Collapse

Ayşe Kıvılcım Karazor
Omer Dasbilek

Yasir Berkli (X)
Yasir Berkli (X)
Türkiye
Skrill para çekimi Jul 11, 2019

Merhabalar, Skrill de 455 euro param bulunmakta. Bankam Kuveyttürk, skrill kuvettürk ile çalışmıyormuş bu yüzden bankamı ekleyip parayı çekemiyorum. Bu parayı aşağıdaki 2 yöntemden biri ile çekebilir miyim? Ve ya başka bir yöntem var mıdır?

1)Skrill>Payooner>Banka Hesabım
2)Skrill>Payooner>Transferwise>Banka Hesabım

Erhan Aksu
Erhan Aksu  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Skrill kullanmayı kimseye tavsiye etmem Jul 11, 2019

Ali Bayraktar wrote:

Skrill bana gönderilen paralar ne cinsinden olursa olsun onu internette Türk Lirasına dönüştürüyor ve para Skrill hesabımda hep Türk Lirası olarak gösteriliyor.
Yani gelen parayı kendisi otomatik olarak düşük kurdan Türk Lirasına dönüştürüyor.

Para çekme kısmına gelirsek...
Skrill hesabındaki Türk Lirasını çekmeye kalkınca bu sefer en yüksek kurdan o parayı EURO'ya dönüştürüyor.

Bu etik olmayan bir davranış.

Bu nedenle de Skrill ile müşterim için kolaylık sağlayan tek ödeme şekli olmadıkça çalışmıyorum.
Onların hiç gerek yokken paramı bir kaptan bir kaba su gibi boşaltıp miktarını azaltmaları çok gururuma dokunuyor.
Parasında olduğumdan değil, bu gezegende ucu kötülüğe ve karanlığa çıkan bir uygulamanın varlığını sürdürmesinden dolayı.

Mümkün olduğunca PayPal ile çalışmalarını öneririm herkese.

Selamlar,
M. Ali

Ben de USD cinsinden yaptığım bir işin parasını almak için Skrill'i kullanmak zorunda kaldım, USD Skrill hesabıma ulaştığında once cok düsük kurdan TL'ye çevirdi, sonra parayı banka hesabıma aktarmak istediğimde Türkiye'ye sadece EUR gönderilebilir diyerek yüksek kurdan EUR'ya çevirdi. Türkiye'deki bankaya gelirken para kuşa döndü. USD 50 bana ulaşana kadar EUR 20 oldu. O yüzden kimseye tavsiye etmiyorum. Ben de artık Skrill'i hiçbir müşterime vermiyorum.

Aziz Kural
Aziz Kural  Identity Verified
Türkiye
Member
English to Turkish
+ ...
Bankalar en az 15 dolar kesiyor Jul 13, 2019

Merhaba,
Banka adı vermek istemiyorum ancak benim bankam her işlemden 15 dolar kesiyor. Bunu eskiden SKRILL'den almıyorlardı ama artık alıyorlar. Gönderme ücretini withhold etmeyen (etmemeye başlayan) bir firma için yaptığım 120 TL lik tercümeden elime 80 dolar geçti. Yukarıda açtığım konu başlığı bu yüzdendi ama (kazandığınız paranın ne kadarı elinize geçiyor başlığı) hassas konulara (vergilendirme) girdiğim için fazla yanıt alamamıştım.

[Edited at 2019-07-13 01:33 GMT]

Hamid Aydin
Hamid Aydin  Identity Verified
Türkiye
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Skrill Tecrübesi Jul 19, 2019

Son aylarda, Skrill'in artık TL cinsinden ödemeyi desteklememesi ve EUR cinsinden Türkiye'deki bankalara transfer yapmasından sonra, Ali Bayraktar Bey'in tavsiyesine uyup, uzun yıllardır TL cinsinden kullandığım Skrill hesabımı kapattım ve farklı bir e-posta adresi ile EUR cinsinden hesap açtım. Geçenlerde gelen bir ödemeyi Türkiye'deki bankadaki EUR hesabıma aktardığımda paranın %95'ini alabildiğimi gördüm. Kullandığım banka İş Bankası. Tutar da 200 EUR üzerinde... See more
Son aylarda, Skrill'in artık TL cinsinden ödemeyi desteklememesi ve EUR cinsinden Türkiye'deki bankalara transfer yapmasından sonra, Ali Bayraktar Bey'in tavsiyesine uyup, uzun yıllardır TL cinsinden kullandığım Skrill hesabımı kapattım ve farklı bir e-posta adresi ile EUR cinsinden hesap açtım. Geçenlerde gelen bir ödemeyi Türkiye'deki bankadaki EUR hesabıma aktardığımda paranın %95'ini alabildiğimi gördüm. Kullandığım banka İş Bankası. Tutar da 200 EUR üzerinde.

Buradan hareketle:
- (Ali Beyin sözlerini tekrar edersek) Skrill hesabı kesinlikle EUR cinsinden olmalı. Hesap açıldıktan sonra para birimi değiştirilemiyor. Yeni hesap açarken hangi para biriminde açılacağını soruyor.

- Skrill'i destekleyen bankalar kullanılabiliyor.
Desteklediğini bildiklerim: İş Bankası, TEB
Desteklemediğini bildiklerim: Finansbank, Kuveyttürk

- Para transferinde mümkünse 200 EUR ve üstü tutarlar aktarılmalı. Böylece gelen paranın oranı artacaktır.

Herkese verimli çalışmalar, bol kazançlı günler diliyorum.
Collapse

Elif Baykara Narbay
FATİH ORUÇ

Yasir Berkli (X)
Yasir Berkli (X)
Türkiye
skrill para çekimi Jul 25, 2019

Arkadaşlar skrill ile en maliyetsiz bankaya çekim yolunu buldum. kendim 2 kez denedim ve oldu. öncelikle transferwise hesabı açıyoruz. burada hem euro ve tl hesaplarını oluşturuyoruz. skrill deki euro bakiyeyi transferwiseye gönderiyoruz. transferwide tlye çevirip kendi bankamıza aktarıyoruz. ücretler ise 5.5 euro skrill kesintisi + 11.5 TL transferwise çekim ücreti. böylelikle skrill aracı bankası kesinlikle ekstra ayrı bir komisyon alamıyor. 2 kez denedim 2sindede bu 2 kes... See more
Arkadaşlar skrill ile en maliyetsiz bankaya çekim yolunu buldum. kendim 2 kez denedim ve oldu. öncelikle transferwise hesabı açıyoruz. burada hem euro ve tl hesaplarını oluşturuyoruz. skrill deki euro bakiyeyi transferwiseye gönderiyoruz. transferwide tlye çevirip kendi bankamıza aktarıyoruz. ücretler ise 5.5 euro skrill kesintisi + 11.5 TL transferwise çekim ücreti. böylelikle skrill aracı bankası kesinlikle ekstra ayrı bir komisyon alamıyor. 2 kez denedim 2sindede bu 2 kesitni dışında bir kesinti olmadı.
Kısaca; Skrill>Transferwise> banka hesabımız. Ücretler sırasıyla; 5.5 Euro>11.5 TL.
Skrillden transferwiseye aktarım 2 gün sürüyor. trasnferwiseden banka hesabınıza 4 saat.
Collapse

FATİH ORUÇ

AykkA
AykkA
Türkiye
Para Transferi Aug 7, 2019

Bende 100 Dolar üstünde bir para transferi yapmayı düşünüyorum, söylediğiniz gibi Euro hesabı açtığım takdirde parayı çevirirse (Dolardan-Euroya) o zaman kesinti yapar mı?

Bir diğer sorum da hesabı onaylatmak için para yüklemem gerekiyor o konuda siz neler yaptınız nasıl bir işlem yapmam gerekiyor?

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill deneyimleriniz

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »