Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >
Skrill deneyimleriniz
Thread poster: Mustafa C. KATI
Hamid Aydin
Hamid Aydin  Identity Verified
Türkiye
Local time: 10:38
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Skrill'de TL ile para çekme olanağı Aug 12, 2018

Merhabalar,

Yakın zamanda (birkaç ay önce) Skrill üzerinden TL cinsinden para çekme seçeneği sunulmaya başlandı.

Daha önceki sistem şuydu: EUR cinsinden para tanımlardınız hesabınızda. Para EUR veya USD olarak gelirdi Skrill hesabınıza. Geldiğinde TR'ye düşük kurda dönüşürdü. Ardından siz banka hesabınıza çekmek istediğinizde tekrar EUR'ya dönüştürülürdü. Bu da küçük tutarlarda %25, büyük tutarlarda %10 civarında bir kayba se
... See more
Merhabalar,

Yakın zamanda (birkaç ay önce) Skrill üzerinden TL cinsinden para çekme seçeneği sunulmaya başlandı.

Daha önceki sistem şuydu: EUR cinsinden para tanımlardınız hesabınızda. Para EUR veya USD olarak gelirdi Skrill hesabınıza. Geldiğinde TR'ye düşük kurda dönüşürdü. Ardından siz banka hesabınıza çekmek istediğinizde tekrar EUR'ya dönüştürülürdü. Bu da küçük tutarlarda %25, büyük tutarlarda %10 civarında bir kayba sebep olurdu.

Şimdi ise TL cinsinden banka hesabı tanımlayabiliyorsunuz. Para yine hesabınıza EUR veya USD olarak geliyor ve geldiği anda TL'ye dönüşüyor. Ve bu TL tutarını 20-30 liralık bir kesintiyle bankadaki TL hesabınıza alabiliyorsunuz.

Skrill'i kabul eden bankalarla ilgili olarak, bazı bankalar kabul etmeyebilir. İş Bankasınını kabul ettiğini biliyorum. Diğer bankaların kabul edip etmediğini bilmiyorum.
Collapse

Selma Dogan
Selma Dogan  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
oh no! Sep 6, 2018

Fransa'daki bir müşterim Skrill ile bana (Türkiye'ye) 65 eur göndermeye çalışıyor. Ama karşısına bu ekran çıkıyormuş.

111

Ne oldu yoksa Skrill de mi öldü, bilginiz var mı?

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Yurt dışında banka hesabı açmak? Sep 12, 2018

Yurt dışındaki bir bankada dolar hesabı açabiliyor muyuz?

Uluslararası ve Türkiye yasaları buna izin veriyor mu?

Bunu şu iki sebebten dolayı soruyorum:

- Yurt dışında bir bankada hesap açtığınızda, bu hesabınızı PayPal'a kaydedip PayPal üzerinden para alabilirsiniz.

- Ödemeler için yurt dışındaki bir bankayı gösterirseniz muhabir banka sayısı azalacaktır ve tabi ki masraf kalemi de azalacaktır.

Sizler ne diyorsunuz?

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Payoneer açıyor Sep 12, 2018

Emin Arı wrote:

Yurt dışındaki bir bankada dolar hesabı açabiliyor muyuz?

Uluslararası ve Türkiye yasaları buna izin veriyor mu?

Bunu şu iki sebebten dolayı soruyorum:

- Yurt dışında bir bankada hesap açtığınızda, bu hesabınızı PayPal'a kaydedip PayPal üzerinden para alabilirsiniz.

- Ödemeler için yurt dışındaki bir bankayı gösterirseniz muhabir banka sayısı azalacaktır ve tabi ki masraf kalemi de azalacaktır.

Sizler ne diyorsunuz?

Payoneer'e üye olduğunuzda hesabınızda size otomatik olarak USD, EUR ve GBP para birimlerinde hesap açılıyor.
USD hesabı First Century Bank'ta açılıyor
EUR hesabı Wirecard Bank AG'de
GBP hesabı da Barclays

Bunlar gerçek hesaplar. IBAN, Hesap No, Swift vb hepsi var. Hesap sahibi de siz oluyorsunuz.

Eğer isterseniz diğer para birimlerinde de hesaplar açılıyor ilgili ülkelerin bankalarında.
Japonya, Kanada, Avustralya, İsviçre para birimlerinde o ülkelerde de adınıza hesap açılıyor.

Şimdi ben ödeme yapmak için değil de, ödeme almak için kullandığımdan diğer fonksiyonları kullanmıyorum.
Ama Payoneer'i kullanan üyeler adlarına açılan bu hesaplara para gönderiyorlar.
Normal Wire transfer gibi. Göndericisi de sizsiniz alıcısı da.

Para size Payoneer'in açtığı hesabınıza ulaştığında otomatik olarak Payoneer bakiyenize aktarılıyor.

Örneğin Barclays bankasındaki GBP hesabınıza buradan 500 GBP gönderdiğinizde, 1-2 gün içinde o para Payoneer bakiyenize geçer (masrafı "göndericiden" olarak benden seçip siz öderseniz kesinti olmaz o paradan, masraflar "alıcıdan" seçerseniz kesinti olur tahminimce 20-30 GBP)

Yani bu yöntemi kullanabilirsiniz isterseniz.

Payoneer'de size ait bu banka hesaplarının bilgisine hesabınızı onaylattıktan sonra (2-3 gün sürer onaylama işlemi) Global Payment Services menüsünden ulaşabilirsiniz, yani şuradan: https://myaccount.payoneer.com/MainPage/Widget.aspx?w=GlobalPaymentServices

Aslında bir ara aklımdaydı bu, paypal ile yazışıp bu durumu onlara anlatıp, onlara "her ne kadar Türkiyede ikamet etsem de benim ABD hesabım da var, Almanya hesabım da var" deyip, bu hesaplara para çekmeyi ve bana para gönderebilmeyi açmalarını isteyecektim.
Ama yoğunluktan vakit bulamadım hiç, hala da vaktim yok.

Eğer vaktiniz varsa siz paypal ile uygun bir dille yazışın, size sadece USD olarak ve sadece Türkiye dışına para çekebilmeyi aktifleştirsinler. PayPal'a gelen bakiyeyi Payoneer USD, GBP, EUR banka hesaplarına çekersiniz (PayPal sonuçta sadece alıcının siz olmasını umursar)
Sonuçta her şey yasal, ahlaki, art niyet de yok.

Yapmamaları için neden yok da, işte uğraşmak ve yazışıp durmak gerekiyor günlerce.

Güncelleme paylaşırsınız yapmayı düşünürseniz
Ya da yapmayı düşünen arkadaşlar paylaşır.

Herkese iyi günler,

M. Ali
-----------

Güncelleme:

Dip notlarında bireylerden gönderilen paraları kabul etmiyoruz diyor.
Yani bu hesaplar yalnızca o ülke içindeki şirketlerden para toplamaya yarıyor.
Paypal'ın hepsinde şubeleri olduğundan sorun olmaz.
Ama bireysel olarak reddedip geri gönderirler.
Bireysel ve uluslararası wire transfer yapılamıyor.

Örneğin İngilteredeki bir büro size Barclays'e ödeme yapabilir.
Ama Çindeki bir büro sizin GBP hesabınıza İngiltereye para gönderemez.

Almanyadaki büro EUR hesabınıza Almanya içinde anında EFT yapabilir.
Ama siz buradan EUR hesabınıza gönderemezsiniz.
Reddedilir geri gönderilir.

Bu çok önemli.

Aslında bu hesaplar İngiltere, Almanya ve ABD içindeki bürolarla olan ödeme meselesini anında çözüyor.
O ülkeden şirketler EFT yapabiliyor bu açtıkları hesaplara.
Uluslararası Wire kapalı.

PayPal da ödemeleri hep o ülkedeki şubesinden yaptığından, PayPal problemi de çözülmüş oluyor.

[Edited at 2018-09-12 12:04 GMT]

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Test yaparım Sep 12, 2018

Önümüzdeki günlerde ben bir kaç test yapıp paylaşırım sonuçları.
Ufak meblağlarla.

Ve PayPal ile de konuşmayı denerim.

Saygılar,

M. Ali

Abdullah Yetim
Abdullah Yetim  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
PayPal - I Sep 12, 2018

1 hafta önce PayPal'a şunu sordum: Türkiye'de tekrar ofis açacak mısınız?

cevap aşağıdadır:

-----------------------------------

PayPal ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim.

Müşterilerimiz bundan böyle Türkiye’de para gönderip alma işlemi yapamayacaklardır. Bu işlemler başarısız olacak ve müşterilerimize bu işlemleri gerçekleştirmenin, bundan sonra mümkün olmayacağına dair bilgi verilecektir.
... See more
1 hafta önce PayPal'a şunu sordum: Türkiye'de tekrar ofis açacak mısınız?

cevap aşağıdadır:

PayPal ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim.

Müşterilerimiz bundan böyle Türkiye’de para gönderip alma işlemi yapamayacaklardır. Bu işlemler başarısız olacak ve müşterilerimize bu işlemleri gerçekleştirmenin, bundan sonra mümkün olmayacağına dair bilgi verilecektir.

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

Türkiye’deki müşterilerimiz bundan böyle PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz hala PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa lütfen belirtin. İyi günler dilerim.

Saygılarımla,
Collapse

Abdullah Yetim
Abdullah Yetim  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
PayPal - II Sep 12, 2018

Başka ülkede hesap açarsak PayPal'ı kullanabilir miyim diye sordum?

cevap aşağıdadır:

PayPal Kullanıcı Sözleşmesi'ne göre kullanıcılarımız yalnızca ikamet ettikleri ve şirketimizin faaliyet gösterdiği bir ülkeden PayPal hesabı açabilmekteler.

Türkiye dışında bir ülkede bir ikametiniz mevcut ise ve bize adresinizi teyit edebileceğiniz bir belge sağlayabildiğiniz takdirde (fatura veya k
... See more

cevap aşağıdadır:

PayPal Kullanıcı Sözleşmesi'ne göre kullanıcılarımız yalnızca ikamet ettikleri ve şirketimizin faaliyet gösterdiği bir ülkeden PayPal hesabı açabilmekteler.

Türkiye dışında bir ülkede bir ikametiniz mevcut ise ve bize adresinizi teyit edebileceğiniz bir belge sağlayabildiğiniz takdirde (fatura veya kart ekstresi gibi), hizmetlerimizi kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa lütfen belirtin.

Saygılarımla,
Collapse

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
... Sep 13, 2018

A. Sercan wrote:

cevap aşağıdadır:

Türkiye dışında bir ülkede bir ikametiniz mevcut ise ve bize adresinizi teyit edebileceğiniz bir belge sağlayabildiğiniz takdirde (fatura veya kart ekstresi gibi), hizmetlerimizi kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa lütfen belirtin.
Saygılarımla,

Keşke Türkçe bölümüyle iletişim kurmasaydınız.
Çözüm odaklı değiller.
Bir de uluslararası merkezlerini denemek lazım.
Telefon veya support ticket ile.

Saygılar

M. Ali

aysegullc
aysegullc
Türkiye
Skrill İş Bankası İşbirliği Oct 1, 2018

Hamid Aydin wrote:

Merhabalar,

Daha önceki sistem şuydu: EUR cinsinden para tanımlardınız hesabınızda. Para EUR veya USD olarak gelirdi Skrill hesabınıza. Geldiğinde TR'ye düşük kurda dönüşürdü. Ardından siz banka hesabınıza çekmek istediğinizde tekrar EUR'ya dönüştürülürdü. Bu da küçük tutarlarda %25, büyük tutarlarda %10 civarında bir kayba sebep olurdu.

Şimdi ise TL cinsinden banka hesabı tanımlayabiliyorsunuz. Para yine hesabınıza EUR veya USD olarak geliyor ve geldiği anda TL'ye dönüşüyor. Ve bu TL tutarını 20-30 liralık bir kesintiyle bankadaki TL hesabınıza alabiliyorsunuz.

Skrill'i kabul eden bankalarla ilgili olarak, bazı bankalar kabul etmeyebilir. İş Bankasınını kabul ettiğini biliyorum. Diğer bankaların kabul edip etmediğini bilmiyorum.

Hamid Bey Merhaba,

Skrill'in İş Bankası ile işbirliği olduğunu belirtmişsiniz. Benim Skrill üzerindeki hesabım AUD ancak parayı gönderirken TL cinsinden göndermesini seçip İş Bankası TL hesabımı kaydetsem sorunsuz şekilde alabilir miyim sizce?

Daha önce ING Bank EUR hesabıma AUD olan paramı EUR olarak göndermesini istemiştim, maalesef banka kabul etmedi ve muhabir bankadan param tam 30 EUR kesintiyle bana geri döndü. Bir daha benzer bir sorun yaşamak istemediğimden araştırma yapıyorum ben de.

Çok teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.

Saygılar...

Eren Kutlu Carnì
Eren Kutlu Carnì  Identity Verified
Italy
Local time: 08:38
Member
German to English
+ ...

Moderator of this forum
Yurtdışında PayPal hesabı açma hkk. Oct 1, 2018

Herkese merhaba,

Ben İtalya'da ikamet eden bir Türk olarak (en azından kendi ülkem açısından) bu soruya yanıt vermek isterim. İtalya'da bir bankada hesap açabilmeniz için öncelikle oturum izninizin ve vergi kodunuzun (vergi mükellefi olmasanız da bizdeki TC kimlik no gibi herkesin vergi kodu var) olması gerekiyor.

PayPal'da ise hesap açabilmeniz için yine bu vergi kodunuzun olması gerekiyor. Zaten bu denetim olmasa da cüzi bir rakamda işlemin ardınd
... See more
Herkese merhaba,

Ben İtalya'da ikamet eden bir Türk olarak (en azından kendi ülkem açısından) bu soruya yanıt vermek isterim. İtalya'da bir bankada hesap açabilmeniz için öncelikle oturum izninizin ve vergi kodunuzun (vergi mükellefi olmasanız da bizdeki TC kimlik no gibi herkesin vergi kodu var) olması gerekiyor.

PayPal'da ise hesap açabilmeniz için yine bu vergi kodunuzun olması gerekiyor. Zaten bu denetim olmasa da cüzi bir rakamda işlemin ardından PayPal (yasaların bir gerekliliği olarak) sizden 1) kimlik belgenizi 2) ikamet belgenizi istemek üzere hesabınıza bloke koyuyor. (Bu kimlik ve ikamet doğrulama limiti tüm AB ülkelerinde var bildiğim kadarıyla).
Collapse

Hamid Aydin
Hamid Aydin  Identity Verified
Türkiye
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Denemek lazım Oct 1, 2018

aysegullc wrote:

Hamid Bey Merhaba,

Skrill'in İş Bankası ile işbirliği olduğunu belirtmişsiniz. Benim Skrill üzerindeki hesabım AUD ancak parayı gönderirken TL cinsinden göndermesini seçip İş Bankası TL hesabımı kaydetsem sorunsuz şekilde alabilir miyim sizce?

Daha önce ING Bank EUR hesabıma AUD olan paramı EUR olarak göndermesini istemiştim, maalesef banka kabul etmedi ve muhabir bankadan param tam 30 EUR kesintiyle bana geri döndü. Bir daha benzer bir sorun yaşamak istemediğimden araştırma yapıyorum ben de.

Saygılar...

Bu tip ender durumlarda denemekten başka bir yol yok gibi. Benim anlattığım durumda Türkiye'de yerleşik bir kişinin Türkiye'deki TL hesabına para aktarma söz konusu. Sizin durum daha farklı gibi.

aysegullc
aysegullc
Türkiye
Skrill İş Bankası İşbirliği Oct 2, 2018

Hamid Aydin wrote:

aysegullc wrote:

Hamid Bey Merhaba,

Saygılar...

Bu tip ender durumlarda denemekten başka bir yol yok gibi. Benim anlattığım durumda Türkiye'de yerleşik bir kişinin Türkiye'deki TL hesabına para aktarma söz konusu. Sizin durum daha farklı gibi.

Ben de Türkiye'de yerleşiğim. O zaman hallolur gibi. Bir deneyeyim o halde. İş Bankası'nın işbirliği olduğuna emin olmak istedim sadece...

Selma Dogan
Selma Dogan  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
ayakkabı karşılığı çeviri Oct 4, 2018

selma dogan wrote:

Fransa'daki bir müşterim Skrill ile bana (Türkiye'ye) 65 eur göndermeye çalışıyor. Ama karşısına bu ekran çıkıyormuş.

111

Ne oldu yoksa Skrill de mi öldü, bilginiz var mı?

Müşterim ödeme yapamadı ve bana istediğim bir şeyi internetten firma kredi kartı ile alabileceğini söyledi. Gerçekten ödemesini yapmaya çalışıyordu, çok nazik bir hareketti.
Çeviri yaptım, karşılığında bir spor ayakkabısı aldım. Bir daha bana iş gönderir mi, ödeme yapmak için uğraşır mı, hiç sanmam:)
Arkadaşlar Skrill'le siz ödeme alabiliyor musunuz peki?

[Değişiklik saati 2018-10-04 12:16 GMT]

Fatih Pilatin
Fatih Pilatin
Türkiye
Skrill Bilgi Oct 4, 2018

Öncelikle Merhabalar

Yurtdışından bir ödeme alacağım için Skrill hesabı açtım.

Bu hesabıda Türk lirası olarak kullanıyorum. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra Skrillden para çekildiğinde gönderilen bankada baska bir kesinti yapıyormuş.

900 Tl civarında bi para çekiminde bulunacağım.Garanti,İşbankası ve Finansbank hesaplarım mevcut.
Bu kullandığım bankalar kesinti yapyırmu yapıyorsa da kesinti hakkında bilg
... See more
Öncelikle Merhabalar

Yurtdışından bir ödeme alacağım için Skrill hesabı açtım.

Bu hesabıda Türk lirası olarak kullanıyorum. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra Skrillden para çekildiğinde gönderilen bankada baska bir kesinti yapıyormuş.

900 Tl civarında bi para çekiminde bulunacağım.Garanti,İşbankası ve Finansbank hesaplarım mevcut.
Bu kullandığım bankalar kesinti yapyırmu yapıyorsa da kesinti hakkında bilgisi olan biri bana yardımcı olursa çok sevinirim.
Collapse

Translator199
Translator199
Türkiye
Arabic to Turkish
+ ...
Skrill hesabıma nasıl para transfer edebilirim? Mar 12, 2019

Taner Tanrıöver wrote:

Aslında ben de tam tersine Skrill'de hiç sorun yaşamıyorum ama Paypal'dan fazlasıyla şikayetçiyim. Skrill hesabıma genelde USD olarak gelen tutarı sadece 2-3 dolar gibi mütevazı bir ücret ödeyerek Türk bankasındaki USD hesabıma çekiyorum.

Paypal'da ise bakiyem USD olarak görünse bile USD hesabı yerine sadece TL hesabına para çekebiliyorum ve bu para çekilirken tedavüldeki kurun neredeyse 11-12 kuruş altında saçmasapan bir kurdan TL'ye dönüştürülüyor ve sırf bu yüzden 100 dolar başına 10 TL civarı zarar ediliyor zaten. Para Paypal hesabına geldiğinde de ayrı bir kesintiye uğruyor önceden.

Ayrıca Skrill transferleri genelde aynı gün hatta 10-15 dakikada hesabıma geçerken Paypal transferleri için bazen 1 haftadan fazla beklenmesi de cabası..

Merhaba. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Yeni Skrill hesabı açtım ve kaç gündür uğraşmama rağmen hiç bir şekilde banka kartımdan (İş Bankası) skrill hesabıma para transfer edemiyorum ve işim durmuş halde.
Bankaya gittim herhangi bir kısıtlama durumunuz yok dediler ama sorun devam ediyor.

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill deneyimleriniz

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »