Csaxólok, vigyázzatok
Thread poster: Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:35
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Aug 17, 2020

Ha egy ProZ-on kívüli személytől régi, 1940-es években publikált, kulturális témájú cikk angol-magyar fordítását kérő e-mailt kaptok, ne vegyétek komolyan. Én váltottam vele egy pár emailt, csak hogy biztosan kibújjon az a bizonyos szög a zsákból. Kibújt. Nem létező címet adott meg Kaliforniában, közben az IP-címe meg Észak-Karolina. Maga is fordító, azt mondja, de nem tud rendesen írni angolul. A szokásos "a felét előre fizetjük, minden feltételt elfogadunk" című játék.

 
Péter Tófalvi
Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 07:35
English to Hungarian
+ ...
OMG Aug 17, 2020

Ha a felét előre kifizetik, mi ebben a trükk?
A másik ½ nem lesz kifizetve?


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:35
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Overpayment scam Aug 17, 2020

Komolyan nem ismered?

https://www.proz.com/forum/scams/345182-dozens_of_remote_work_interview_scams_and_fake_check_scams_circulating_on_freelancing_platforms.html#2859851


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:35
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Hivatalosan is feketelistázták Aug 19, 2020

Ma kaptam a választ a ProZ Suporttól, hogy ez valóban csalás, a túlfizetős fajtából.
Az IP-címet, e-mail címet blokkolták az egész ProZ-ra nézve, arról a címről mostmár nem tudnak profillapon keresztül üzenni senkinek.
... See more
Ma kaptam a választ a ProZ Suporttól, hogy ez valóban csalás, a túlfizetős fajtából.
Az IP-címet, e-mail címet blokkolták az egész ProZ-ra nézve, arról a címről mostmár nem tudnak profillapon keresztül üzenni senkinek.
http://wiki.proz.com/wiki/index.php/Translator_scam_alert_reports#August_18.2C_2020:_Advance_payment.2Foverpayment_scam_by_.22Mariam_Power.22_powertranslation88.40gmail.com
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Csaxólok, vigyázzatok






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »