Nejasnosti při vyplňování přiznání
Thread poster: petrak3
petrak3
petrak3  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 12:15
English to Czech
+ ...
Mar 20, 2019

Prosím o radu ohledně daňového přiznání.
1. Příjmy mám pouze ze 3. zemí (USA, Indie apod.) - jak se tyto příjmy uvádí v přiznání k dani z příjmů? Musím vyplňovat nějakou speciální přílohu?

2. Vydala jsem cca 2 faktury do EU a nově jsem se tedy stala identifikovanou osobu. Jak se toto uvádí v daňovém přiznání? Vykazují se tyto příjmy zvlášť, na nějaké další příloze? Započítávají se do celkových příjmů (tedy včetně pří
... See more
Prosím o radu ohledně daňového přiznání.
1. Příjmy mám pouze ze 3. zemí (USA, Indie apod.) - jak se tyto příjmy uvádí v přiznání k dani z příjmů? Musím vyplňovat nějakou speciální přílohu?

2. Vydala jsem cca 2 faktury do EU a nově jsem se tedy stala identifikovanou osobu. Jak se toto uvádí v daňovém přiznání? Vykazují se tyto příjmy zvlášť, na nějaké další příloze? Započítávají se do celkových příjmů (tedy včetně příjmů ze 3. zemí) - nebo pro tento účel už slouží souhrnné hlášení?

3. Pokud mé příjmy za překlady do zahraničí překročí 1 mil. Kč, nestávám se plátcem DPH, protože místo plnění není v tuzemsku a do obratu pro tyto účely se tyto příjmy nezapočítávají. Je to tak?

Díky moc za pomoc.

[Upraveno: 2019-03-20 17:21 GMT]

[Upraveno: 2019-03-20 23:23 GMT]
Collapse


 
Zbyněk Táborský
Zbyněk Táborský  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 12:15
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
DPFO Mar 20, 2019

Všechny příjmy ze samostatné činnosti se uvádějí v Příloze č. 1 k DPFO na řádku 101 "Příjmy podle § 7 zákona", jestli jsou tuzemské nebo zahraniční se nijak nerozlišuje. Prostě a jednoduše sečtené všechny dohromady.

Limit 1 mil. Kč obratu pro účely plátcovství DPH platí jen pro tuzemská plnění.

Zbyněk


 
petrak3
petrak3  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 12:15
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
DPFO Mar 20, 2019

Moc děkuji za reakci a přeji hezký večer.
Petra


 
EvaVer (X)
EvaVer (X)  Identity Verified
Local time: 12:15
Czech to French
+ ...
pokud ovšem... Mar 21, 2019

jste nezaplatila někde daň u zdroje, kterou byste chtěla odečíst. U tohoto druhu příjmů to není pravděpodobné.

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Nejasnosti při vyplňování přiznání






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »