Off topic: On-line konference - Elektronická evidence tržeb 3.3.2015
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 05:24
English to Czech
Mar 2, 2015

On-line konference - Elektronická evidence tržeb 3.3.2015

Elektronická evidence tržeb

http://www.komora.cz/pro-podnikani/konference-elektronicka-evidence-trzeb/konference-elektronicka-evidence-trzeb.aspx

09:00 –10:00 Registrace
10:00–10:10 Zahájení, úvodní slovo, V
... See more
On-line konference - Elektronická evidence tržeb 3.3.2015

Elektronická evidence tržeb

http://www.komora.cz/pro-podnikani/konference-elektronicka-evidence-trzeb/konference-elektronicka-evidence-trzeb.aspx

09:00 –10:00 Registrace
10:00–10:10 Zahájení, úvodní slovo, Vladimír Dlouhý, prezident HK ČR
10:10–10:25 Elektronická evidence tržeb jako jedna z priorit vlády,
Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí
10:25–11:15 Návrh zákona o evidenci tržeb, Simona Hornochová, náměstkyně ministra financí
11:15–11:35 Praktické zkušenosti s aplikací chorvatského modelu EET, Zástupce Hospodářské komory Chorvatské republiky
11:35–11:55 EET – jak ji vidí vnitřní obchod a cestovní ruch Marta Nováková, prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu
11:55–12:15 Co rozhodne o úspěchu či neúspěchu EET v ČR, Ladislav Minčič, poradce prezidenta HK ČR, ředitel legislativního odboru HK ČR od 12:15 Tisková konference
12:30–13:30 Oběd
13:30–14:45 Diskusní panel – „EET z pohledu informačních a komunikačních technologií“
Martin Plachý, člen sekce IT a telekomunikací HK ČR
Miroslav Hejna, ředitel odboru řízení a provozu ICT resortu MF ČR
Experti firem z oblasti IT, Partner konference

14:45–16:00 Diskusní panel
– „Úskalí navrhovaného zákona z pohledu podnikatele a možnosti, jak se s nimi vypořádat“,

Irena Bartoňová Pálková, viceprezidentka HK ČR
Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR
Pavel Žatečka, zástupce drobných řemeslníků
Zástupce Svazu obchodu a cestovního ruchu

16:00 Závěr
--
Jaký bude náš závěr?

Myslím nás, kteří provádějí školení, výuku nebo tlumočení a přijímají platby hotově.

Budeme přijímat platbu kartou?

V roce 2014 v regionálních TV zprávách z Prahy jsem viděl reportáž, ve které žebráci již almužny platbou z karty loni přijímali.

O vánocích jsem viděl v ostravském Tescu čtečku karet jako nástavec k mobilu. Vypadala jako v tomto článku:

http://channelworld.cz/zpravy/paypal-predstavil-novou-ctecku-karet-chip-pin-8232

28.02.2013 PayPal představil novou čtečku karet Chip & PIN
--
Nakupovali jste už někdo v Chorvatsku na tržnici a viděli jste chorvatskou praxi?
--
Moje poznámka:

Tržba je částka bez DPH zaplacená po uskutečněném plnění. Záloha je placená před uskutečněným plněním. Běžně se platí částky včetně DPH. Pokud mi zákazník platí až po školení, tj. když přijede ke mně, je platba a tržba shodná částka, protože nejsem plátce DPH. Zavede MF pro plátce DPH "tržební" karty?

Přeji ostrý obraz, jasný zvuk a chladnou hlavu,

Milan
Collapse


 
EvaVer (X)
EvaVer (X)  Identity Verified
Local time: 05:24
Czech to French
+ ...
Vás se to snad týká? Mar 3, 2015

Přijímáte někdy platby v hotovosti nebo kartou? Já tedy ne.

 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 05:24
English to Czech
TOPIC STARTER
Přijímám platby v hotovosti Mar 3, 2015

EvaVer wrote:

Přijímáte někdy platby v hotovosti nebo kartou? Já tedy ne.


Školím překladatele. Většinou jednorázově, pouze několik jsem jich školil opakovaně.
Když mám jet na druhý konec republiky, nechám si zaplatit předem na účet.

Když školím doma, může mi školený zaplatit buď předem na účet nebo nejpozději v den školení hotově.
Předpokládám, že tlumočníci na různých rodinných akcích přijímají rovněž platby hotově.

On-line konference:
povinnost tisknout kód platby na každý příjmový doklad se bude zavádět postupně podle oborů dodavatelů. V místě, kde je Internet, přijde kód do pokladny před každým vystavením dokladu a pokladní vyznačí, jestli je platba provedena hotově, stravenkami, šeky nebo kartou. V místě, kde není Internet se kódy budou generovat v pokladně prodávajícího.

Pořízení čtečky platebních karet asi nebude MF uspokojovat. Budu požadovat platbu na účet.

Milan


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


On-line konference - Elektronická evidence tržeb 3.3.2015






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »