Vlastní klávesové zkratky AutoHotkey
Thread poster: Ales Horak
Ales Horak
Ales Horak  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:10
Member (2009)
English to Czech
+ ...
Jul 2, 2014

Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo další zkušenosti s tímto programem nebo podobnými. Zatím jsem si po googlingu nadefinoval jen určité zkratky.

Například označím slovo v CAT nástroji (nebo kdekoli), stisknu Ctrl+G a vyhledá se mi na Googlu, aniž bych přecházel z aktivního okna.

Při psaní všemi deseti jsou zde další užitečné zkratky, které redukují nutnost používání myši a opouštění prstokladu.

Zatím je to pro mě ale ještě dost španělská vesnice.


 
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:10
Member (2003)
English to Czech
+ ...
AutoHotkey Jul 2, 2014

AutoHotkey používám denně. Předělal jsem si například klávesovou zkratku na potvrzení segmentu v TagEditoru, protože jsem si neuměl zvyknout na novou. Mám taky zkratku na vyhledání vybraného textu v Adobe Readeru, kterou používám při korekturách. Občas si taky definuju makra, kterými napojuju Trados na všelijaké online překladové nástroje. Ale žádné zvláštní programování, všechno je to jen simulace klávesnice a maximálně kontrola, jestli je aktivní správné okno.

 
Ales Horak
Ales Horak  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:10
Member (2009)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
... Jul 2, 2014

Hynek Palatin wrote:

AutoHotkey používám denně. Předělal jsem si například klávesovou zkratku na potvrzení segmentu v TagEditoru, protože jsem si neuměl zvyknout na novou. Mám taky zkratku na vyhledání vybraného textu v Adobe Readeru, kterou používám při korekturách. Občas si taky definuju makra, kterými napojuju Trados na všelijaké online překladové nástroje. Ale žádné zvláštní programování, všechno je to jen simulace klávesnice a maximálně kontrola, jestli je aktivní správné okno.



Díky za info.

Já většinou kopíruji jen stringy, co najdu na googlu, jinak tam nic moc zatím vkládat neumím. Mohl bych se zeptat, jak například nadefinuji české uvozovky? V Tradosu to píše jen dvojité anglické.

Například je vložit pod zkratku ctrl+ů a ctrl+§ - zatím je vypisuji otrocky přes Alt+0132 a Alt+0147.

Jako další zkratky používám např. tyto:

^a::Send, {Home} ; beginning of line
^b::Send, {Left} ; Cursor left by one char
!b::Send, ^{Left} ; Cursor left by one word
^d:: Send,{Del} ; Delete char
!d:: Send, ^+{Right}{Delete} ; Delete word to the right
^e:: Send,{End} ; End of line
^f:: Send,{Right} ; Cursor right by one char
!f:: Send,^{Right} ; Cursor right by one word

Potom jsem tam měl ještě Backspace+IJKL jako tlačítka šipek, jenže to občas vkládalo mezeru a zdržovalo (nějak mi to nefunguje plynule - asi při rychlém psaní )

Díky za radu!

[Upraveno: 2014-07-02 13:27 GMT]


 
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:10
Member (2003)
English to Czech
+ ...
Uvozovky Jul 2, 2014

Uvozovky se dají poslat přímo:
Send „
Send “


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 11:10
English to Czech
CTRL+ALT+B Jul 2, 2014

Ales Horak wrote:

Například označím slovo v CAT nástroji (nebo kdekoli), stisknu Ctrl+G a vyhledá se mi na Googlu, aniž bych přecházel z aktivního okna.


Aleši,

klávesovou zkratku CTRL+ALT+B si neobsazuj vlastním příkazem. Používá ji program IWS, který slouží k inteligentnímu vyhledávání terminologie na webu a je napsaný v AutoHotkey. Existuje sbírka webových slovníků, které je možno aktivovat a ve slovnících vyhledávat. Českou lokalizaci IWS udělal Hynek.

AutoHotkey je pochopitelně možno používat i jako aktivní uživatel.

Milan


 
Ales Horak
Ales Horak  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:10
Member (2009)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
... Jul 2, 2014

Milan Condak wrote:

Ales Horak wrote:

Například označím slovo v CAT nástroji (nebo kdekoli), stisknu Ctrl+G a vyhledá se mi na Googlu, aniž bych přecházel z aktivního okna.


Aleši,

klávesovou zkratku CTRL+ALT+B si neobsazuj vlastním příkazem. Používá ji program IWS, který slouží k inteligentnímu vyhledávání terminologie na webu a je napsaný v AutoHotkey. Existuje sbírka webových slovníků, které je možno aktivovat a ve slovnících vyhledávat. Českou lokalizaci IWS udělal Hynek.

AutoHotkey je pochopitelně možno používat i jako aktivní uživatel.

Milan


Dík za zprávu, Milane.

Nakonec mě ještě napadlo (při psaní všemi deseti) to trochu přeorganizovat, stiskání Ctrl i Alt je už nepohodlné z hlediska prstokladu - nakonec jsem použil dokonce pouhé kombinace se Shiftem a je to velmi výhodné Např.:

Shift+x = smazání textu po následující tag
Shift+q = smazání slova vpravo od kurzoru
Shift+w = přeskočení o jedno slovo vpravo od kurzoru

v češtině se stejně moc velké x, q a w nepoužijí, tak mi to zatím šetří hodně čas - dá se to samozřejmě kdykoli předefinovat.

ctrl+alt+b jsem ještě nijak nepoužil


 
Ales Horak
Ales Horak  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 11:10
Member (2009)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Vyhledávání na Google Jul 6, 2014

Mohl bych mít ještě prosbu, jak upravit skript tak, aby mi to označené slovo vyhledávalo pouze v češtině a v uvozovkách? Zatím mám (vyhledáno na webu) pro hledání na Googlu:

^g:: ; GoogleSearch or Show Link with CTRL+G
prevClipboard := ClipboardAll
SendInput, ^c
ClipWait, 1
if !(ErrorLevel) {
Clipboard := RegExReplace(RegExReplace(Clipboard, "\r?\n"," "), "(^\s+|\s+$)")
If SubStr(ClipBoard,1,7)="http://"
... See more
Mohl bych mít ještě prosbu, jak upravit skript tak, aby mi to označené slovo vyhledávalo pouze v češtině a v uvozovkách? Zatím mám (vyhledáno na webu) pro hledání na Googlu:

^g:: ; GoogleSearch or Show Link with CTRL+G
prevClipboard := ClipboardAll
SendInput, ^c
ClipWait, 1
if !(ErrorLevel) {
Clipboard := RegExReplace(RegExReplace(Clipboard, "\r?\n"," "), "(^\s+|\s+$)")
If SubStr(ClipBoard,1,7)="http://"
Run, % Clipboard
else
Run, % "http://www.google.com/search?hl=en&q=" Clipboard
}
Clipboard := prevClipboard
return

Hledá to ale pouze výraz bez uvozovek a v anglické verzi stránek.

Na zápis uvozovek mám další dohledaný skript:

f2::
saved := clipboardall
Send, ^x
Send, {U+201E}%clipboard%{U+201C}
clipboard := saved
saved := ""
Return

Třeba by se to dalo nějak zkombinovat.

Děkuji předem!
Collapse


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 11:10
English to Czech
Intelliwebsearch Jul 6, 2014

Ales Horak wrote:

Mohl bych mít ještě prosbu, jak upravit skript tak, aby mi to označené slovo vyhledávalo pouze v češtině a v uvozovkách? Zatím mám (vyhledáno na webu) pro hledání na Googlu:



Aleši,

s vytvářením příkazů Ti neporadím, protože to neumím.

Já používám již vytvořený nástroj a pro něj existují hotové vyhledávací příkazy, viz

http://www.intelliwebsearch.com/findsearch.asp

jediné co dělám, že u nějakého vyhledávacího příkazu nahradím kódy jazyků a podle jazyků upravím název uloženého vyhledávání.

Pro hledání pomocí Googlu je v programu 15 přednastavených skriptů.

Milan


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Vlastní klávesové zkratky AutoHotkey






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »