Editace strojových překladů NOZ a ZOK
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 09:43
English to Czech
Apr 4, 2014

Včera jsem udělal prezentaci

Editace strojového překladu
Využití TMX se strojovým překladem

Překlad zákona 90/212 Sb.

Navazuji na předcházející prezentace o extrakci segmentů, frází a slov a jich překladech různými překladači.
Dvojjazyčné texty je možno editovat v různých nástrojích a využít i ve finálních překla
... See more
Včera jsem udělal prezentaci

Editace strojového překladu
Využití TMX se strojovým překladem

Překlad zákona 90/212 Sb.

Navazuji na předcházející prezentace o extrakci segmentů, frází a slov a jich překladech různými překladači.
Dvojjazyčné texty je možno editovat v různých nástrojích a využít i ve finálních překladech v CAT nástrojích.

http://www.condak.net/cat_other/omegat/2014-04-03/cs/00.html

Dodatečně jsem přidal na stránku 06 dva obrázky z překladu dokumentu DOCX. Na stránce 01 jsem sice uvedl, že soubor TXT není vhodný pro překládání českých zákonů, ale DOCX pro porovnání jsem opomněl vložit. Typ souboru má největší vliv na segmentaci v OmegaT. Segmentace a případné tagy mají největší vliv na možnost využívat překladovou paměť.

Milan


[Edited at 2014-04-04 18:50 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Editace strojových překladů NOZ a ZOK






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »