OSVČ - neplátce DPH - služby do USA
Thread poster: Jitka Komarkova (Mgr.)
Jitka Komarkova (Mgr.)
Jitka Komarkova (Mgr.)  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:38
English to Czech
+ ...
Jan 21, 2014

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu, zda jako OSVČ a současně neplátce DPH (pouze osoba identifikovaná pro účely DPH) musím vyplňovat při poskytování služeb do USA formuláře W-8BEN a W9? Respektive, které jiné formuláře bych případně měla vyplnit z hlediska daní.
Předem moc děkuji za radu
Jitka


 
Zbyněk Táborský
Zbyněk Táborský  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:38
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
W8-BEN Jan 21, 2014

Ve formuláři W8-BEN potvrzujete, že máte neamerický status, že příjmy z USA plynou vám a že jste ze země, se kterou mají USA uzavřenu dohodu o zamezení dvojího zdanění, ke kterému tímto nedojde. Příjmy běžně zdaníte v ČR.
W-9 je formulář registrace k dani v USA, to se vás jako zahraniční osoby vůbec netýká.


 
Jitka Komarkova (Mgr.)
Jitka Komarkova (Mgr.)  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:38
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Díky moc! Jan 21, 2014

Děkuji moc za ujištění, klient mne výslovně požádal o vyplnění obou těchto formulářů, což mi přišlo nesmyslné, nicméně jsem se raději zeptala. U "red tape" jeden nikdy neví!
Díky moc a hezký den!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


OSVČ - neplátce DPH - služby do USA






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »