Účetní software Money S3 - problémy s českými znaky
Thread poster: Jiri Lonsky
Jiri Lonsky
Jiri Lonsky  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:41
Member (2011)
English to Czech
+ ...
Jul 12, 2012

Snažil jsem se instalovat Money S3 Start verzi přímo z originální web stránky Cígler Software. Mám operační systém Windows 7 (64 bit) se Service Pack 1. (Notebook PC HP Pavilion dv6 byl zakoupen v USA včetně operačního systému). Už při probíhání .exe programu při stahování byly chyby v háčkovaných písmenech v textových polích, a stažený program obsahuje množství chyb v písmenech s čárkami a háčky. Má zde někdo zkušenost s podobným problémem, a jak ho překonat?
Předem mnohokrát děkuji.


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 14:41
English to Czech
Analogie Jul 12, 2012

Jiri Lonsky wrote:

Snažil jsem se instalovat Money S3 Start verzi přímo z originální web stránky Cígler Software. Mám operační systém Windows 7 (64 bit) se Service Pack 1. (Notebook PC HP Pavilion dv6 byl zakoupen v USA včetně operačního systému).


Většina aplikací je napsaná pro 32-bitový systém a mají knihovny pro tento systém. Některý software je dodáván pro více operačních systémů a s knihovnami jak pro 32-bitový, tak pro 64-bitový systém, například zde je ukázka na Okapi

http://code.google.com/p/okapi/downloads/list

Asi bude nutno takového dodavatele najít, nebo vybraného dodavatele požádat o aktualizaci softwaru.
--
Dodatečně jsem se podíval na software, který používám (www.ozo.cz).

Na webových stránkách o kódování nepíší nic. Stáhl jsem si aktualizaci z 28.6.2012 (díky tomuto dotazu). Posledním krokem při instalaci je volba češtiny, první položka je Windows 64-bitů; na výběr jsou i starší česká kódování. Program byl původně pro DOS, již dlouho je pro Windows, jiné operační systémy nepodporuje.

Možná i jiní výrobci považují výběr kódování za samozřejmost a nezmiňují se o tom.

Milan



[Upraveno: 2012-07-12 20:12 GMT]


 
Jiri Lonsky
Jiri Lonsky  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:41
Member (2011)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Milan Condak Jul 12, 2012

Děkuji za odpověď. Při stahování nebyla žádná zmínka o 32 nebo 64 bit verzi, ani možnost volby. Vybraným dodavatelem, kterého mám žádat o aktualizaci tedy míníte přímo Cígler Software, výrobce Money S3?
Děkuji mnohokrát.


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:41
English to Czech
+ ...
A co třeba... Jul 12, 2012

...provést reinstalaci systému na českou lokalizaci? Možná by dobudoucna vyřešila spoustu podobných problémů. Možná máte českou lokalizaci na instalačním DVD. Pokud ne, zeptejte se na Microsoftu, za jakých podmínek můžete přejít z oficiální verze US na CZ.

 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 14:41
English to Czech
Vybraný dodavatel Jul 13, 2012

Jiri Lonsky wrote:

Děkuji za odpověď. Při stahování nebyla žádná zmínka o 32 nebo 64 bit verzi, ani možnost volby. Vybraným dodavatelem, kterého mám žádat o aktualizaci tedy míníte přímo Cígler Software, výrobce Money S3?
Děkuji mnohokrát.


Jak jsem uvedl, nemusí být pro 64 bitovou verzi jiná verze, může existovat výběr při instalaci softwaru. Když jste si vybral software od firmy Cígler Software, zeptejte se této firmy.

Milan


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:41
English to Czech
+ ...
Co píšou na webu... Jul 13, 2012

Stačí nahlédnout do technických požadavků na webu Money S3:

Minimální konfigurace
Pro provoz ekonomického systému Money S3 na jednom počítači postačí zcela běžné vybavení a instalace softwaru na lokální stanici nevyžaduje žádné zvláštní znalosti. Pokud potřebujete pomoc, vyž�
... See more
Stačí nahlédnout do technických požadavků na webu Money S3:

Minimální konfigurace
Pro provoz ekonomického systému Money S3 na jednom počítači postačí zcela běžné vybavení a instalace softwaru na lokální stanici nevyžaduje žádné zvláštní znalosti. Pokud potřebujete pomoc, vyžádejte si instalaci u některého z našich Konzultačních a prodejních center.


  • Osobní počítač nebo notebook s procesorem s taktem 2 GHz a vyšším.
  • Operační systém Microsoft Windows 7, Vista, XP nebo 2000 vždy včetně dostupných aktualizací v české verzi. Doporučujeme využít souborový systém NTFS. Při použití jiných operačních systémů s emulátory Windows může dojít k nekorektnímu chování programu.
  • Operační paměť min. 1 GB. Velikost paměti je přímo úměrná výkonnosti programu a rozšíření paměti je nejlevnější cestou ke zvýšení rychlosti programu.
  • Pevný disk - pro komfortní práci doporučujeme rychlý pevný disk SATA s min. 7 200 otáčkami a alespoň 2 GB volného místa pro chod programu a provozování menší agendy. Požadavky na volné místo se odvíjejí od velikosti zpracovávaných agend – orientačně počítejte pro každou další agendu obsahující 1 000 dokladů navíc asi 100 MB diskového prostoru.
  • Monitor s minimálním rozlišením 1024 x 768. Pro komfortní práci doporučujeme úhlopříčku 17“ a větší.
  • Tiskárna - doporučujeme laserovou, při menším zatížení inkoustovou tiskárnu. Pro prodej v hotovosti či nasazení v prodejně je vhodné doplnit sestavu i o bankovní paragonovou tiskárnu.


[Upraveno: 2012-07-13 15:17 GMT]
Collapse


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 14:41
English to Czech
Odpověď výrobce mého SW Jul 16, 2012

Stanislav Pokorny wrote:

...provést reinstalaci systému na českou lokalizaci?
...Pokud ne, zeptejte se na Microsoftu, za jakých podmínek můžete přejít z oficiální verze US na CZ.


Zeptal jsem se výrobce mého programu OZO a dostal jsem takovou odpověď:

W7 Ultimate, lze kdykoliv změnit Windows na nastavení českých znaků.
Případně zkusit odinstalovat USA Windows a s tím samým číslem nainstalovat české Windows.
--
Milan


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 14:41
English to Czech
+ ...
Díky za info Jul 16, 2012

Milan Condak wrote:

Stanislav Pokorny wrote:

...provést reinstalaci systému na českou lokalizaci?
...Pokud ne, zeptejte se na Microsoftu, za jakých podmínek můžete přejít z oficiální verze US na CZ.


Zeptal jsem se výrobce mého programu OZO a dostal jsem takovou odpověď:

W7 Ultimate, lze kdykoliv změnit Windows na nastavení českých znaků.
Případně zkusit odinstalovat USA Windows a s tím samým číslem nainstalovat české Windows.
--
Milan


Děkuji za info, Milane. Jenže OP se nezmínil o verzi Windows, kterou používá. Pokusil bych se prostě o instalaci českých Win7 se stejným licenčním číslem.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Účetní software Money S3 - problémy s českými znaky






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »