Technické problémy s Tradosem -odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu
Thread poster: WhiteShadow
WhiteShadow
WhiteShadow
Local time: 05:47
Oct 24, 2011

Dobrý den,
používím TRADOS 2009 PS3 a před pár dny se mnou program v podstatě přestal spolupracovat a nedvoluje mi dokument uložit do cílového dokumentu. Hlásí mi to chybu - "Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu". Už si vážně nevím rady a docela mě to pracovně paralyzuje. Budu rád za jakoukoli pomoc. Díky všem. Jan K.


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:47
English to Czech
+ ...
Možná řešení Oct 24, 2011

Ahoj Jane,
zkuste tato řešení:
1. Proveďte ověření přítomnosti všech tagů (kurzor na začátek prvního segmentu a klávesa F8).
2. Pokud jsou všechny tagy na svém místě, zavřete Studio, najděte a přejmenujte soubory BaseSettings.xml na BaseSettings.xml.zal (jako "záloha") a UserSettings.xml na UserSettings.xml.zal, restartujte Studio a zkuste to znovu.
3. Pokud ani to nepomůže, zkuste ve Studiu znovu otevřít zdrojový dokument a uložit jej jakožt
... See more
Ahoj Jane,
zkuste tato řešení:
1. Proveďte ověření přítomnosti všech tagů (kurzor na začátek prvního segmentu a klávesa F8).
2. Pokud jsou všechny tagy na svém místě, zavřete Studio, najděte a přejmenujte soubory BaseSettings.xml na BaseSettings.xml.zal (jako "záloha") a UserSettings.xml na UserSettings.xml.zal, restartujte Studio a zkuste to znovu.
3. Pokud ani to nepomůže, zkuste ve Studiu znovu otevřít zdrojový dokument a uložit jej jakožto cílový (v editoru SHIFT + F12), aniž byste přeložil jediný segment. Pokud budete mít ten stejný problém, pak je potíž ve zdrojovém dokumentu a je třeba jej opravit. Pokud problém mít nebudete, vezměte TM, kterou jste vytvořil v rámci předchozího překladu, použijte ji u tohoto dokumentu a pokuste se soubor vyexportovat.

[Upraveno: 2011-10-24 21:09 GMT]
Collapse


 
WhiteShadow
WhiteShadow
Local time: 05:47
TOPIC STARTER
Děkuji Oct 24, 2011

Zatím, to vypadá, že je po problému. Děkuji mnohokrát. Jan K.

 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:47
English to Czech
+ ...
Není zač Oct 25, 2011

A co tedy pomohlo?

 
WhiteShadow
WhiteShadow
Local time: 05:47
TOPIC STARTER
Trados Oct 25, 2011

To přejmenování těch souborů a následný restart programu. Zatím to tedy vypadá O.K., Ještě jednou díky moc.

 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:47
English to Czech
+ ...
Rádo se stalo :) Oct 25, 2011

Jen jsem chtěl, aby řešení bylo zaznamenáno pro další uživatele, kteří na podobný problém narazí.

Přeji hodně zdaru!


 
Martina Stryckova
Martina Stryckova  Identity Verified
Local time: 05:47
English to Slovak
+ ...
technicke problemy pri Open Package Feb 16, 2013

Zdravim, tiez pouzivam SDL Trados Studio 2009 a mam podobny problem pri otvarani balika od klienta. Doteraz vsetko fungovalo bez problemov a posledne dni zrazu ked sa pokusat otvorit balik cez Home Screen funkciou Open Package, tak mi pri konecnom kroku program vypise chybu: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu. Stalo sa mi to s balikmi od dvoch roznych klientov a boli urcite vytvorene v studio 2009, takze tam asi problem nebude. Skusala som premenovat subory na .zal ako ste pisali... See more
Zdravim, tiez pouzivam SDL Trados Studio 2009 a mam podobny problem pri otvarani balika od klienta. Doteraz vsetko fungovalo bez problemov a posledne dni zrazu ked sa pokusat otvorit balik cez Home Screen funkciou Open Package, tak mi pri konecnom kroku program vypise chybu: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu. Stalo sa mi to s balikmi od dvoch roznych klientov a boli urcite vytvorene v studio 2009, takze tam asi problem nebude. Skusala som premenovat subory na .zal ako ste pisali, ale nepomohlo. Vedeli by ste mi prosim poradit? uz som naozaj zufala ako dalej. vopred vdaka!Collapse


 
Stanislav Pokorny
Stanislav Pokorny  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:47
English to Czech
+ ...
Těžko říct Feb 16, 2013

To hlášení je – myslím – všeobecné z prostředí .NET, takže chyba může být prakticky kdekoli.

Jen snad kontrola verzí Studia 2009: pokud si dobře vzpomínám, balíčky vytvořené v Trados Studio 2009 SP3 nejsou kompatibilní s verzí SP2 a starší, takže zkontrolujte, zda používáte stejnou verzi jako autor balíčku.

Jinak nevím: asi bych to po dohodě se zadavatelem celé trochu obešel:
1. Přejmenujte příponu sdlppx na zip
2. Ro
... See more
To hlášení je – myslím – všeobecné z prostředí .NET, takže chyba může být prakticky kdekoli.

Jen snad kontrola verzí Studia 2009: pokud si dobře vzpomínám, balíčky vytvořené v Trados Studio 2009 SP3 nejsou kompatibilní s verzí SP2 a starší, takže zkontrolujte, zda používáte stejnou verzi jako autor balíčku.

Jinak nevím: asi bych to po dohodě se zadavatelem celé trochu obešel:
1. Přejmenujte příponu sdlppx na zip
2. Rozbalte obsah archivu zip na disk
3. Vytvořte projekt, který bude obsahovat:
- soubory SDLXLIFF z podsložky cílového jazyka (pokud je jím slovenština, bude to asi SK-SK)
- TM z podsložky TM
- Případné terminologické databáze z podsložky Termbases
- Případné slovníky AutoSuggest z podsložky AutoSuggest Dictionaries.

Poté zákazníkovi zašlete přeložené soubory SDLXLIFF. Ještě jednou zdůrazňuji, celý postup nejprve odsouhlaste se zákazníkem.

[Upraveno: 2013-02-16 21:29 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Technické problémy s Tradosem -odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »