Jeronýmovy dny 2010
Thread poster: Hynek Palatin
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
Member (2003)
English to Czech
+ ...
Nov 4, 2010

5. a 6. listopadu 2010 proběhnou v Praze tradiční Jeronýmovy dny - již šestnáctý maraton seminářů, přednášek, prezentací a kulturních programů pro překladatele, tlumočníky, učitele a zájemce o cizí jazyky pořádaný Jednotou tlumočníků a překladatelů ve spolupráci s dalšími organizacemi. Vstup je zdarma.

Adresa: K-centrum, Senovážné náměstí
... See more
5. a 6. listopadu 2010 proběhnou v Praze tradiční Jeronýmovy dny - již šestnáctý maraton seminářů, přednášek, prezentací a kulturních programů pro překladatele, tlumočníky, učitele a zájemce o cizí jazyky pořádaný Jednotou tlumočníků a překladatelů ve spolupráci s dalšími organizacemi. Vstup je zdarma.

Adresa: K-centrum, Senovážné náměstí 23, Praha 1

Program na pátek 5. listopadu
Program na sobotu 6. listopadu

Těším se na viděnou!

P.S. Omlouvám se za duplicitu - stejnojmenné vlákno kolegy Čondáka se objevilo právě ve chvíli, kdy jsem dopsal tento příspěvek.

[Edited at 2010-11-04 13:53 GMT]
Collapse


 
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
Member (2003)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Bezplatné terminologické zdroje a nástroje Nov 4, 2010

Pokud jste neměli možnost zúčastnit se říjnové konference ProZ v Praze, tak vás s Markem Buchtelem zveme na naši společnou přednášku Bezplatné terminologické zdroje a nástroje.

V této prakticky zaměřené přednášce se seznámíte s několika významnými evropskými a světovými internetovými zdroji terminologie a dále se třemi zdarma dostupnými nástroji, které práci s terminologií usnadňují. Tyto nástroje vám umožní snadno a rychle vyhled�
... See more
Pokud jste neměli možnost zúčastnit se říjnové konference ProZ v Praze, tak vás s Markem Buchtelem zveme na naši společnou přednášku Bezplatné terminologické zdroje a nástroje.

V této prakticky zaměřené přednášce se seznámíte s několika významnými evropskými a světovými internetovými zdroji terminologie a dále se třemi zdarma dostupnými nástroji, které práci s terminologií usnadňují. Tyto nástroje vám umožní snadno a rychle vyhledávat termíny na Internetu, využívat gigantickou databázi překladů v mnoha jazykových kombinacích včetně češtiny a prohledávat glosáře, dvojjazyčné soubory a paměti z nástrojů CAT v jednotném prostředí, které zvýši vaši produktivitu.

Přednáška se koná v sobotu 6. listopadu od 12 hodin v místnosti 201.
Collapse


 
Elizabeth Spacilova
Elizabeth Spacilova  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
Czech to English
+ ...
Obsah? Nov 7, 2010

Dobrý den,

na Jeronýma jsem šla na tuto přednášku -- ale sál již byl přeplněný a odešla jsem, protože z předsíně jsem nic neviděla ani nerozměla. Mohla bych Vás poprosit o zaslání obsahu přednášky?

S pozdravem

Elizabeth Spacilova


 
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
Member (2003)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Obsah Nov 7, 2010

Elizabeth Spacilova wrote:

Mohla bych Vás poprosit o zaslání obsahu přednášky?


Samozřejmě, pošlu vám e-mail.

Hynek Palatin


 
Jaroslav Suchánek
Jaroslav Suchánek  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
English to Czech
Nedá se to někam uložit? Nov 7, 2010

Nazdar Hynku, mám také zájem, nedá se to uložit někde tady na ProZu, nebo do úschovny?
Díky předem!



Hynek Palatin wrote:

Elizabeth Spacilova wrote:

Mohla bych Vás poprosit o zaslání obsahu přednášky?


Samozřejmě, pošlu vám e-mail.

Hynek Palatin


 
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
Member (2003)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Materiály k přednášce Nov 7, 2010

Jaroslav Suchánek wrote:

Nazdar Hynku, mám také zájem, nedá se to uložit někde tady na ProZu, nebo do úschovny?
Díky předem!


Jardo, i tobě posílám e-mail.

Ohledně dostupnosti materiálů sem ještě napíšu.

Hynek


 
Jana Dolezal (X)
Jana Dolezal (X)
Local time: 02:59
French to Czech
+ ...
ze zahraničí Nov 8, 2010

Milý Hynku,

letošních Jeronýmových dnů jsem se nemohla zúčastnit a velmi mě těší, že je možné aspoň část programu získat u Vás, mohl byste mi, prosím, také zaslat Vaši přednášku? Mockrát Vám děkuji, Jana


 
Antonin Rozkopal
Antonin Rozkopal  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
Member (2010)
English to German
+ ...
Také prosím ... Nov 9, 2010

... o zaslání Vaší a páně Buchtelovy přednášky.
Děkuji a zdravím.
Antonín Rozkopal


 
Vera Trapani
Vera Trapani
Italy
Local time: 02:59
Italian to Czech
Připojuji se k prosbě Nov 9, 2010

Vážený pane Hynku,

I já bych měla zájem o Vaši přednášku.

Předem děkuji.

Věra


 
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 02:59
Member (2003)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Materiál k přednášce Bezplatné terminologické zdroje a nástroje Nov 18, 2010

Fotografie z přednášky Bezplatné terminologické zdroje a nástroje na Jeronýmových dnech 2010

Stáhněte si stručný obsah přednášky Bezplatné terminologické zdroje a nástroje ve formátu PDF.

Můžete se také přihlásit k odběru informací o dalších školeních a vzdělávacích materiálech pro překladatele, které připravujeme.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Jeronýmovy dny 2010






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »