Zkušenosti s prací pro zahraniční firmy
Thread poster: Mirka Cejkova
Mirka Cejkova
Mirka Cejkova
Local time: 09:38
English to Czech
Jul 14, 2009

Dobrý den všem,

chtěla bych se zeptat, zda má někdo z vás zkušenost s vyplňováním formuláře W-8BEN, který je třeba odeslat konkrétní firmě za účelem zahájení spolupráce. Nejsem si úplně jistá, jak na to (konkrétně mi jde o Part I/3: Type of benficial owner). Můžete mi prosím poradit? Také by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s přijímáním plateb formou šeků, které tato společnost za překladatelskou práci nabízí.

Díky!

[Edited at 2009-07-14 11:44 GMT]


 
Jana Louvarová
Jana Louvarová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 09:38
English to Czech
+ ...
Už je to dávno, co jsem ho vyplňovala... Jul 14, 2009

Vcelku přehledný návod (obrázek) jsem našla tady: http://www.modernstreet.com/wp-content/uploads/2007/06/w8-sample.jpg
Placení šeky funguje, ale je to poměrně zdlouhavé... Je třeba počítat minimálně se 3-4 týdny, než se peníze připíší na účet.
Pak také poplatky za inkaso šeku jsou dost velké - strhávají si určité procento z in
... See more
Vcelku přehledný návod (obrázek) jsem našla tady: http://www.modernstreet.com/wp-content/uploads/2007/06/w8-sample.jpg
Placení šeky funguje, ale je to poměrně zdlouhavé... Je třeba počítat minimálně se 3-4 týdny, než se peníze připíší na účet.
Pak také poplatky za inkaso šeku jsou dost velké - strhávají si určité procento z inkasované částky nebo minimální částku, která je u většiny bank cca 200,- Kč, ale spíš více. Chce to zeptat se v bance, kde máte účet.
Sama jsem šeky přijímala cca 3 roky, než "moje" firma přešla na PayPal - co do strhávané částky mi to teď vychází podobně jako u těch šeků, ale platba je připsaná na mém účtě max. do týdne, což je oproti dřívějšku obrovský rozdíl...
Collapse


 
Mirka Cejkova
Mirka Cejkova
Local time: 09:38
English to Czech
TOPIC STARTER
Moc díky! Jul 14, 2009

A přeju mnoho pracovních úspěchů!

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Zkušenosti s prací pro zahraniční firmy






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »