Pages in topic:   < [1 2]
Jakou obrazovku zvolit?
Thread poster: Zdenek Mrazek
Jan Kolbaba
Jan Kolbaba  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 12:52
Member (2006)
English to Czech
+ ...
Jasně, Jan 3, 2011

Zbynek Taborsky wrote:

Jan Kolbaba wrote:

Ahoj Prokope,

zareaguji na tvoji otázku. Já pracuji se třemi monitory. Na začátku jsem používal dva, což je určitě skvelé. Postupem času jsem ale zjistil, že mi to nestačí. Překládám většinou techniku, takže potřebuji mít otevřenou spoustu dokumentů najednou, nemluvě o slovnících, prohlížeči atd atd. Na jednom monitoru musíš stále nastavovat velikost oken (nemůžeš je maximalizovat), přepínat mezi nimi a různě nastavovat jejich polohu tak, aby nebyl zakrytý a ničím nerušený hlavní program na překládání. Do teď jsem používal dva monitory + displej noteboku a to pomocí rozbočovače DualHead Matrox: http://www.matrox.com/graphics/en/products/gxm/th2go/ (ten mám nyní za směšnou cenu na prodej). Teď jsem pořídil nový počítač s grafikou podporující 3 monitory, protože displej notebooku (jako třetí) mi už přestal vyhovovat. Takže na prostředním monitoru (22") mám jen program pro překlad (Trados), na levém (19") mám slovníky, paměť a prohlížeč a na pravém (19") referenční PDFs (popř. skype atd atd.). S touto konfigurací jsem opravdu nadmíru spokojený. Pravda je, že večer si připadám jak před rentgenem a když jdu spát, možná svítím, jako žárovka, ale neni problím některý z nich vypnout. Na jednom monitoru si skutečně práci už nedovedu představit. Jednou v létě jsem se pokusil překládat pod pergolou pouze na notebooku, ale rychle jsem to zabalil.

Takže, já říkám lepší dva menší monitory (klidně i 17"), než jeden velký. To je jen moje zkušenost a pohled na věc.
Honza


Jane,
řeším teď podobnou záležitost, je to už nějaký čas, co jsem z překládání při škole přešel na full-time, stále ale pracuji na 12,1" laptopu, což je dlouhodobě neudržitelné... Dlouho jsem uvažoval a dobral se k podobnému závěru, nejvíce bych uvítal 2 monitory (nejlépe pivot) a ten rozbočovač je přesně to, co bych potřeboval (mám na laptopu sdílenou grafiku). Už jste ten rozbočovač udal??? A jaká je to specifikace (vstup)? VGA/DVI/DisplayPort? Osobně bych potřeboval nejlépe VGA nebo DVI. Děkuji za odpověď!

[Edited at 2011-01-03 12:19 GMT]


tenhle rozbočovač by vám měl pomoci bez problému. Jedná se přesně o tohle (analogové) zařízení: http://www.alza.cz/matrox-dualhead2go-analog-edition-multi-display-upgrade-d79598.htm nebo u výrobce: http://www.matrox.com/graphics/en/products/gxm/dh2go/?productTabs=1#specs - tedy vstup a 2x výstupy jsou VGA
Rád bych upozornil, že maximální rozlišení je 1280 x 1024 pro jeden monitor (dohromady 2560 x 1024), přičemž oba monitory musí být stejné. Pokud již monitor máte a vyžadují větší rozlišení, nebude to zobrazovat správně. Pokud to vyhovuje, klidně vám to můžu půjčit na vyzkoušení. Já jsem s tím byl nadmíru spokojený.
Honza


 
Pages in topic:   < [1 2]


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Jakou obrazovku zvolit?






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »