Pages in topic:   < [1 2 3 4] >
Bankaların hesaba gelen dövizlerden aldıkları ücretler
Thread poster: Haluk Erkan
Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Yanlışlık olmalı Dec 31, 2016

Ben en son işlemi 19 Aralıkta yaptım
20 Aralıkta param geldi ve banka benden paranın kaynağını sordu (bu son 2 aydır yaptıkları bir şey - daha önceden kaynak sormuyorlardı)
Ben de daha önceden bankalar ve vergi idaresi için bir pdf dosyası hazırlamıştım - içeriğinde çalıştığım bankalar, yurt dışı müşterilerim, kullandığım para transfer araçları, kestiğim örnek faturalar bulunan bir sunum dosyası - bu dosyayı onlara verdim ve onlar da parayı
... See more
Ben en son işlemi 19 Aralıkta yaptım
20 Aralıkta param geldi ve banka benden paranın kaynağını sordu (bu son 2 aydır yaptıkları bir şey - daha önceden kaynak sormuyorlardı)
Ben de daha önceden bankalar ve vergi idaresi için bir pdf dosyası hazırlamıştım - içeriğinde çalıştığım bankalar, yurt dışı müşterilerim, kullandığım para transfer araçları, kestiğim örnek faturalar bulunan bir sunum dosyası - bu dosyayı onlara verdim ve onlar da parayı bir sonraki gün geçti.

Yani bana paramın kaynağını sordukları 24 saatlik prosedür hariç yine ne bir kesinti ne de para azaltma yaşadım.

Ekran çıktıları aşağıdaki gibi.

Ben bu sayfadaki yazımı güncellemedim.
En son 15 Arlaıkta yazmıştım ve transfer gerçekleştirmediğimden bir şey değişti mi bilemem demiştim.
Ancak 19-21 Aralık tarihleri itibariyle transfer gerçekleştirdim ve hiç bir kesinti yaşanmadı.

Hatta bu konuyla ilgili CepteTEB'i aradım.
Kendileri kesinti falan yapmadıklarını tekrarladılar.
Hangi durumda 10 Euro kesinti olabilir diye sordum.
Sadece CepteTEB değil, TEB müşterisi ise kişi ve herhangi bir TEB şubesindeki bir EURO hesabına para çekiyorsa banka şubesi para kesebilir dediler.

O yüzden netleştirmemiz lazım, hesabından kesinti yapılan arkadaşlar siz TEB müşterisi misiniz yoksa CepteTEB mi?

Eğer hesap açarken bir TEB şubesine gidip hesap açtırdıysanız siz %90 TEB müşterisinizdir.
CepteTEB hesapları şubelerden açılmıyor. Siz başvuruyorsunuz ayağınıza birisi geliyor. Bir temsilci. Kalem defter eşantiyon falan getiriyor size görevli.

Ya da daha net olması için şöyle diyeyim, şube kodunuz 929 değilse ya da hizmet alırken aradığınız çağrı merkezi numarası 0850 222 0 929 değilse siz CepteTEB değil, TEB müşterisisinizdir. TEB bankacılık hizmetleri ücretlidir. TEB çağrı merkezi numarası 0850 200 0 666'dır.

Tabi bütün bunları yazıyorum ama son 9 günde değişen bir şey olmadı kabul ediyorum (banka hala ücret almadığını söyledi ben de yine ücret alınması imkansız dsiyorum).

Herkese saygılar,

M. Ali

[Edited at 2016-12-31 18:08 GMT]
Collapse

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Menüye dikkat ettim de Dec 31, 2016

[quote]bilal7 wrote:

bilal7 wrote:

bilal7 wrote:

Skrill(euro) hesabımdan ceptetep euro hesabıma para gönderdim ve para kesilmiş fakat parayı hesabıma aktaramadılar..Az önce görüştüm para havuzda bekliyormuş ve yarın bana dönüş yapılacağı söylendi
Para bugün hesabıma kesilmiş bir şekilde yatırıldı(49 €'dan 34€ elime geçti)

http://i.hizliresim.com/ZM3D4g.jpg Skrill Fotoğrafı
http://i.hizliresim.com/VPDVjj.jpg CepteTeb fotoğrafı

Bu görüntülediğiniz ekrana hangi menüden ulaşıyorsunuz?

Hesap hareketlerim menüsünden sizle aynı ekrana ulaşmaya çalıştım ama bende yukarıda son 1 hafta, 1 ay, 3 ay gibi sekmeli menüler açılmıyor.
Bu arayüze nereden giriyorsunuz?

Düzeltme:
Evet, buldum, yeni arayüzü kullanıyorsunuz.
Arayüzümüz aynı. Hesabınızın nerede olduğunu kesin teyit edersek, nedenini bulup düzeltme yapabiliriz.
Yani eğer siz de cepteteb'li iseniz ve kesinti olmuşsa benim durumumu emsal gösterip o parayı geri alma mücadelesi yapabilirsiniz.
Ancak TEB'li iseniz yapacak hiç bir şey yok.

[Edited at 2016-12-31 18:26 GMT]

bilal7
bilal7
Türkiye
Local time: 15:58
Cepteteb'liyim Jan 1, 2017

[quote]Ali Bayraktar wrote:

bilal7 wrote:

bilal7 wrote:

bilal7 wrote:

Skrill(euro) hesabımdan ceptetep euro hesabıma para gönderdim ve para kesilmiş fakat parayı hesabıma aktaramadılar..Az önce görüştüm para havuzda bekliyormuş ve yarın bana dönüş yapılacağı söylendi

Hesap hareketlerim menüsünden sizle aynı ekrana ulaşmaya çalıştım ama bende yukarıda son 1 hafta, 1 ay, 3 ay gibi sekmeli menüler açılmıyor.

Düzeltme:
Arayüzümüz aynı. Hesabınızın nerede olduğunu kesin teyit edersek, nedenini bulup düzeltme yapabiliriz.
Yani eğer siz de cepteteb'li iseniz ve kesinti olmuşsa benim durumumu emsal gösterip o parayı geri alma mücadelesi yapabilirsiniz.

CepteTeb'liyim hocam..Para geldiği zaman beni 2 gün boyunca arayıp bilgi aldılar ve ücret kestiler..

müşt. hizmetlerini arayarak bir arkadaşımdan ücret kesilmediğini(sizi kastederek) benden kesildiğini bahsettim,ücret kesintisini gönderen kişi ile görüşün diyor;siz kesiyorsunuz diyorum halen bana skrill firması ile görüşün diyor..Sizin yayınladığınız fotoğraflar ile birlikte eposta adreslerine mail attım bakalım ne cevap verecekler ama pek şansım yok gibi alamayacağım 15 €'yu....

[Edited at 2017-01-01 09:41 GMT]

[Edited at 2017-01-01 09:49 GMT]

betül asiye karpuzcu
betül asiye karpuzcu  Identity Verified
Turkish to English
+ ...
aracı banka durumu Jan 1, 2017

Para kesintisi olan kişilerin bu parayı TEB mi kesmiş yoksa aracı/muhbir bnka mı kesmiş bunu bir şekilde anlama şansı yok mu?
Bildiğim kadarıyla, bu aracı banka prosedürleri değişken, biri diğerini tutmuyor.
TEB belki cepteteb'lilerden para kendine geldikten sonra kesinti yapmıyordur (verdikleri söz bu olabilir) ama aracı banka kesiyorsa, geçmiş olsun.

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Bir kaç soru Jan 1, 2017

[quote]bilal7 wrote:

Ali Bayraktar wrote:

bilal7 wrote:

bilal7 wrote:

bilal7 wrote:

Düzeltme:

CepteTeb'liyim hocam..Para geldiği zaman beni 2 gün boyunca arayıp bilgi aldılar ve ücret kestiler..

müşt. hizmetlerini arayarak bir arkadaşımdan ücret kesilmediğini(sizi kastederek) benden kesildiğini bahsettim,ücret kesintisini gönderen kişi ile görüşün diyor;siz kesiyorsunuz diyorum halen bana skrill firması ile görüşün diyor..Sizin yayınladığınız fotoğraflar ile birlikte eposta adreslerine mail attım bakalım ne cevap verecekler ama pek şansım yok gibi alamayacağım 15 €'yu....

[Edited at 2017-01-01 09:41 GMT]

[Edited at 2017-01-01 09:49 GMT]

Skrill hesabınızın ana para birimi nedir?
Yani Skrill'de paranız hangi para birimiyle tutuluyor?

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Gördüğüm kadarıyla Jan 1, 2017

betül asiye karpuzcu wrote:

Para kesintisi olan kişilerin bu parayı TEB mi kesmiş yoksa aracı/muhbir bnka mı kesmiş bunu bir şekilde anlama şansı yok mu?
Bildiğim kadarıyla, bu aracı banka prosedürleri değişken, biri diğerini tutmuyor.
TEB belki cepteteb'lilerden para kendine geldikten sonra kesinti yapmıyordur (verdikleri söz bu olabilir) ama aracı banka kesiyorsa, geçmiş olsun.

Gördüğüm kadarıyla burada TEB'in kestiği bir para yok.
TEB kendisine ne kadar para geldiyse aynen aktarmış.
Skrill'in de kestiği bir şey yok.
Araya aracı bir banka girmiş.

Bu bankanın hangi durumlarda girdiğini anlamak lazım.
Yani aracı bankayı devreye sokan ne olabilir onu anlamalıyız.

Benim düşündüğüm olası nedenler; a) belirli meblağ altındaki paraların gönderiliş şekli, b) Skrill hesabındaki ana para biriminin cinsi, c) Paranın çekildiği IBAN'ın türü vs.
Bunlara göre Skrill'in kullandığı banka reaksiyon gösterebilir. Bu reaksiyonda da aracı banka giriyordur devreye belki.
Bende şu ana kadar aracı banka hiç girmedi devreye.

Meblağla bağlantılı bir şey olabilir.
Yani belki Skrill'in bankası belirli meblağ altındaki işlemlerden para kesiyor olabilir.

CepteTEB kesse fatura etmek zorunda, Skrill kesse o da fatura etmek zorunda (hesapta)
Burada belli ki gönderici bankası ve aracı bankadan birisi kesiyor bu parayı.

Saygılar,

M. Ali

bilal7
bilal7
Türkiye
Skrill Jan 1, 2017

Skrill hesabımı Euro olarak açtım..Sanırım Aracı banka para kesiyor meblağdan dolayı..bu meblağnın ne kadar olduğunu öğrenmek çok zor gözüküyor..:(

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Kafa karışıklığı ve son durum Jan 7, 2017

Bilal ve Ali Bayraktar arkadaşlarımızın her ikisinin de aynı yolla - Skrill + CepteTEB - para aktarmalarına rağmen, Bilal'in gelen parasından kesinti yapılması ve Ali Bayraktar'dan kesinti yapılmaması gerçekten çok düşündürücü...

Eğer araya "aracı banka" giriyorsa ve kesinti bu bankadan kaynaklanıyorsa, o zaman Ali Bayraktar'dan da kesinti yapılması beklenirdi. Ama durum, gönderilen dekont çıktılarıyla belgelenmiş, kafalar gerçekten karıştı şimdi
... See more
Bilal ve Ali Bayraktar arkadaşlarımızın her ikisinin de aynı yolla - Skrill + CepteTEB - para aktarmalarına rağmen, Bilal'in gelen parasından kesinti yapılması ve Ali Bayraktar'dan kesinti yapılmaması gerçekten çok düşündürücü...

Eğer araya "aracı banka" giriyorsa ve kesinti bu bankadan kaynaklanıyorsa, o zaman Ali Bayraktar'dan da kesinti yapılması beklenirdi. Ama durum, gönderilen dekont çıktılarıyla belgelenmiş, kafalar gerçekten karıştı şimdi...

Şahsi son durum: 17.12.2016'da başvuru yapmama ve en azından 4-5 kez telefonla aramama rağmen CepteTEB henüz kuryeyi ve dolayısıyla banka evraklarını bana ulaştırmayı bi türlü beceremedi. Canım sıkkın...

enpara.com en sonunda "gerçek" bir banka çalışanı vasıtasıyla dün tüm evrakları gönderdi, bankacı her tür sorulara cevap verecek kabiliyetteydi, her şeyi açık ve net anlattı. Faydalı oldu diyebilirim, gelen paralardan enpara.com olarak 18 TL kesildiğini, eğer araya aracı banka giriyorsa, o bankaların da kesinti yaptıklarını vurguladı. Durum bundan ibaret şimdilik.

Ve ben hâlâ daha CepteTEB kuryesini bekliyorum
Collapse

cagdasozcan
cagdasozcan
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Doğrudur. Jan 23, 2017

Zeki Guler wrote:

Merhaba,

Paypal benzeri, fakat daha düşük komisyon kesen bir ödeme aracı olduğunu duymuştum. Ne derece doğru, bilmiyorum.
Aramızda Payoneer kullanan varsa bilgi verebilir mi?
https://www.payoneer.com/fees/

Bu vesileyle, herkese mutluluk dolu bir yeni yıl dilerim.

Zeki

[Edited at 2016-12-31 12:08 GMT]

Merhabalar,

Paypal Türkiye'deki aktivitesini sonlandırdığından beri yeni ödeme alma yöntemi arayışlarımın sonucu olarak Skrill, Payoneer ve Transferwise kullandım. Gönül rahatlığıyla şöyle bir sıralama yapabilirim:

Transferwise > Payoneer > Skrill. Sebeplerini açıklayayım.

Transferwise ile Çekya'da bulunan bir şirketten iki defa (biri iki haneli, diğeri üç haneli) ödeme aldım. Ödemeyi İş Bankası hesabıma aktardım ve TEK KURUŞ KESİNTİ OLMADI. Küsuratına kadar tastamam şekilde hesabıma geçti. Keşke Transferwise ile çalışan daha çok müşteri bulabilsem.

Payoneer ile 7-8 defa toplu ödeme almışlığım oldu sanıyorum. Eskiden 200 Dolarlık bir para çekim alt limitleri vardı, bunu 50 Dolara indirerek daha da cazip hale gelmişler. Para çekimi için bir ücretlendirmeleri yok. Müşterinizden gelen para üzerinden de bugüne kadar yalnızca bir defa, o da 60 cent civarında bir kesinti yaşadım. Dolar/ TL dönüşümleri de Paypal'a göre çok daha insaflı. Örneğin güncel kur 3.80 ise Paypal 3.71 civarı bir dönüşüm sunmaktaydı bana. Payoneer ise 3.73-3.74 gibi biraz daha insaflı bir imkan sunuyor. Paypal'ın uçana kaçana uyguladığı kesintiler olmayınca, Payoneer ile çalışan müşterilerin çokluğunu da düşündüğünüzde şu an neden en sık çalıştığım aracının Payoneer olduğu anlaşılabilir.

Skrill ise içlerinde tecrübe ettiğim en avantajsız yöntem. Bankama para çekeceğim dediğinizde zaten "$4.95 aktarım ücreti alayım canım" dediğini gördüğünüz an tüm hevesiniz kaçıyor. Aracı bankası vs. derken zaten elinize bir şey kalmıyor.

$100 ödeme aldığınızı varsayarsak (güncel kur olan 3.768 ile hesaplıyorum, 376.8 TL'lik iş yaptınız normalde);

Transferwise ile 376.8 TL,
Payoneer ile 369-370 TL civarı,
Skrill ile 350-351 TL civarı bir tutarın normal şartlarda hesabınıza yansıması lazım. Aracı bankaların ne kadar keseceği (veya keseceği) konusunda bir şey söyleyemeyeceğim için hesaplamalarıma bu muhtemel kesintileri katmadım.

[Edited at 2017-01-23 18:50 GMT]

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
DenizBank Jan 24, 2017

Skrill'den Denizbank'a da çekmeyi denedim.
Herhangi bir kesinti olmadı.

bilal7 wrote:

Skrill hesabımı Euro olarak açtım..Sanırım Aracı banka para kesiyor meblağdan dolayı..bu meblağnın ne kadar olduğunu öğrenmek çok zor gözüküyor..:(

Bana kesinti olan işleminizde Skrilll hesabınızdan tam olarak ne kadar çekim yaptığınızı bildirir misiniz?
Aynı miktarı çekmeyi deneyeyim.
En azından miktarla ilgili bir şey olup olmadığını anlarız.

Benim Skrill'den çekim yaptığım tüm işlemler 4 haneli rakamlar ve hiçbirinde kesinti yaşamadım.

Ayrıca Skrill ile telefon görüşmesi yaptım bu durumla ilgili.
Onlar tüm çekim işlemlerini aynı şekilde ele alıp bankaya iletiyormuş.
Bankaya ilettikten sonra, gönderiyi yapan bankanın veya ortaya çıkan diğer aracı bankaların ne yaptığı konusunda bir bilgileri yokmuş.
Duruma göre bir veya daha fazla banka devreye girebiliyormuş ve devreye giren bu bankalar duruma göre ücret alıyorlarmış ya da hiç ücret almıyorlarmış.

Bazen bir kaç muhabir bankanın da ücret almadığı oluyormuş, bazen de devreye giren tüm muhabir bankaların ücret kestiği de oluyormuş.

Yani Skrill ile alakalı bir durum yok ortada.

Şimdi bu süreci anlama açısından, diğerlerine de yardımcı olması için sizin çektiğiniz miktarın aynısını buraya yazarsanız, ben aynı miktarı kendime çekeceğim.
Ve sonra neler olacağına hep birlikte baklarız.

Şu an itibariyle kesin olarak şunu biliyoruz, 4 haneli rakamlarda kesinti olmuyor.

Saygılar,

M. Ali

Emin Arı
Emin Arı  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Bitcoin ile ödeme alan oldu mu? Jan 24, 2017

herhangi bir müşteriden bitcoin üzerinden ödeme alan oldu mu?

Omer Dasbilek
Omer Dasbilek  Identity Verified
Türkiye
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
Skrill'den Kuveyt Türk'e de masraf yansımıyor Jan 26, 2017

Yaklaşık 2 senedir Kuveyt Türk müşterisiyim ve Skrill'den Kuveyt Türk'e herhangi bir masraf yaşamadım.
İki, üç ve sanırım dört haneli transferler yaptım ve hiçbirinde Skrill'in transfer için aldığı ücret hariç herhangi bir masrafın alındığını görmedim. Belki 15-20 defa transfer yaptım hiç böyle bir duruma şahit olmadım.
Ancak yurtdışı swift işlemlerinde kafalarına göre bazen 8, bazen 15 ve bazen 20 EUR veya USD (gönderilen para cinsine göre)
... See more
Yaklaşık 2 senedir Kuveyt Türk müşterisiyim ve Skrill'den Kuveyt Türk'e herhangi bir masraf yaşamadım.
İki, üç ve sanırım dört haneli transferler yaptım ve hiçbirinde Skrill'in transfer için aldığı ücret hariç herhangi bir masrafın alındığını görmedim. Belki 15-20 defa transfer yaptım hiç böyle bir duruma şahit olmadım.
Ancak yurtdışı swift işlemlerinde kafalarına göre bazen 8, bazen 15 ve bazen 20 EUR veya USD (gönderilen para cinsine göre) alıyorlar. Neye göre kesiyorlar onu da anlamış değilim!
En son az önce kestiler, ben de bu konuda yeni arayışlar içerisindeyim.

Tecrübelerimi paylaşmak istedim

Saygılar,
Ömer
Collapse

deathisual
deathisual
Türkiye
kesintiler konusunda yeni bir taktik Jan 31, 2017

Merhabalar, kesinti sebebini araştırmak amacıyla google de surflerken,bir konuda ben de bilgi vermek için foruma üye olmuş bulunmaktayım,

Bugün tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Forumdaki ve başka forumlardaki deneyimlerden destek alarak skrill üzerinden deneme amaçlı eur hesaba kesinti olmayacağı düşüncesi ile para çektim.
İşin güzel tarafı paranın 1 günde gelmesi, ama meblağa baktım da ne göreyim!
29,5 euro skrill tarafından 24 euro ol
... See more
Merhabalar, kesinti sebebini araştırmak amacıyla google de surflerken,bir konuda ben de bilgi vermek için foruma üye olmuş bulunmaktayım,

Bugün tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Forumdaki ve başka forumlardaki deneyimlerden destek alarak skrill üzerinden deneme amaçlı eur hesaba kesinti olmayacağı düşüncesi ile para çektim.
İşin güzel tarafı paranın 1 günde gelmesi, ama meblağa baktım da ne göreyim!
29,5 euro skrill tarafından 24 euro olmuştu zaten,
birde akbank bundan totalda 12 euro kesmiş.
Şaka gibi hesapta 12 euro kalmış...12*4,10 diyince aşağı yukarı bunların gelen swiftten aldıkları asgari tutara tekabul ediyor.

Büyük pişmanlık yaşadım.
Bu konuda sizlere de bildiğim bir konuda bilgi vermek isterim.
Bu bana büyük ders olduğu için sadece skrill ödemesi almak zorunluluğunuz olduğunda yapılablecek bir işlemdir.
Skrill to Webmoney dönüşümü ile bu gibi haksızca alınmış komisyonlardan baya bi kurtulabilirsiniz
Skrill parasını best rate veren exchanger siteleri üzerinden (tabi güvenli olması lazım exchangex.ru gibi mesela webmoneye WME ye dönüştürüp, webmoney üzerinden (webmoney exchangeri)USD dönüşümü yaptıktan sonra, paranızı türkiye içinde güzel kurlu webmoney bozdurma sitesi üzerinden şakkk diye çekebilirsiniz.
paranız eğer webmoneyde ise, 30 dakika içinde hsabınızda olmuş olur.(Hafta içleri eft saatleri)
Emin olun bu işlemler sonucu cebinizden çıkan bundan çok daha az olur.
Çünkü direk bir swift yok, aracı bankalar yok yolladığınız her banka aslında birbiriyle bir iletişime sahip ve komisyonlar size belirtilmiş oluyor.Yani tüm işlemler gözünüzün önünde oluyor bankaları siz seçmiş oluyorsunuz. kim ne kesmiş hepsinden haberdarsınız.
Exchanger üzerinden 30 euroyu 26.50 euro olarak aşağı yukarı webmoneye aldınız.
webmoneyden 0.5 euroluk bir dönüşüm sonrası(parite dönüşümleri neredeyse güncel borsanın aynısıdır)
paranız WMZ hesabına geldi,
Buradan da türkiye yasal ortağına paranızı aktardınız.(%3,8 komisyon+ücret yok)
+tl dönüşümü yapılırken 3,89 dan bozuluyorsa dolar, bu tl bozdurma servisi bunu sizden 3,85-84 e alır,yani burda minik ve adil diyebileceğim bir kayıptan sonra
paranız TL hesabınıza eft bedelleri falan olmadan 30 dkya gelmiş olur.
Hiç boyle özel taklalar atmaya gerek yok diyorum,
Yanlız bu dediğim yol da biraz karışıktır kabul ediyorum.
Küçük meblağlarda idealdir, büyük meblağlarda tekte 18 tllik işlem kesintisiyle ve 5.5 euro kesintiyle paranızı elbet alabilirsiniz.
Bunları da Araştırmanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla

[Edited at 2017-01-31 04:09 GMT]

[Edited at 2017-01-31 04:18 GMT]
Collapse

bilal7
bilal7
Türkiye
para çekim Feb 6, 2017

Skrill'den 49.48 € çekim yaptım ve cepteteb hesabıma 34.48 olarak geçti..Tam 15 € cepteteb kesintisi oldu..İki haneli çekimlerde hangi bankayı kullanmamız gerek acaba ?

wushiyko
wushiyko
Türkiye
Skrill Hesabı Feb 8, 2017

Merhabalar,
Skrill üzerinden ilk kez bir hesap açtım. Oradan küçük meblağlarda düzenli ödeme alacağım.
Öncelikle bu konuda çok cahil olduğumdan sorduklarım biraz abes gelebilir, kusura bakmayın.
Skrill üzerine yazılanların hepsini okudum sanıyorum. Yaptığım aşamalar;
1-Cepteteb hesabımdan yeni bir euro hesabı açtım.
2-Skrill üzerinden hesabımı euro hesabı olarak açtım.
3-Skrill'e cepteteb euro hesabımı ekledim iban ve swif
... See more
Merhabalar,
Skrill üzerinden ilk kez bir hesap açtım. Oradan küçük meblağlarda düzenli ödeme alacağım.
Öncelikle bu konuda çok cahil olduğumdan sorduklarım biraz abes gelebilir, kusura bakmayın.
Skrill üzerine yazılanların hepsini okudum sanıyorum. Yaptığım aşamalar;
1-Cepteteb hesabımdan yeni bir euro hesabı açtım.
2-Skrill üzerinden hesabımı euro hesabı olarak açtım.
3-Skrill'e cepteteb euro hesabımı ekledim iban ve swift kodu ile;

-Bu aşamada sorum var. Bazı yerlerde hesaptan doğrulama amaçlı para çektiği yazıyor. Iban ekledim ancak aktivasyon falan yapmadı bir haftadır. Bende mi sorun var acaba?
-Swift kodu olarak TEBUTRIS929 yazdım ancak cepteteb müşteri hizmetleri bu konuda hemfikir değil. 2 kez konuştum biri TEBUTRIS929 yaz derken diğeri sadece TEBUTRIS yaz yeter diyor. Siz nasıl ekliyorsunuz?

-Bir de kimlik ve ikamet bilgilerimi onlar sormadan kendim onaylamak istiyorum en baştan kafam rahat olsun diye ama bir türlü yapamadım. Bunun bir yöntemini biliyor musunuz?

-Son olarak karşıdan benim skrill hesabıma 100euro gönderildi diyelim. Onun benim skrill hesabıma geçerken kesintiye uğraması mümkün mü? Skrill'den çekerken zaten kesinti yapıyor ancak sistem içinde de böyle bir kesinti yapıyor mu?

Biraz uzun oldu, okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3 4] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Bankaların hesaba gelen dövizlerden aldıkları ücretler

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »